У Червоному морі атакували ще одне судно. Що відомо

Хусити під час поховання повстанців, які загинули під час боїв з силами уряду Ємену, 24 листопада 2021 року. Фото: AP/Hani Mohammed

У Червоному морі у п'ятницю, 15 грудня, снаряд, випущений з контрольованої повстанцями-хуситами території Ємену, влучив у вантажне судно “Аль-Джасра”, яке йшло під прапором Ліберії. Корабель загорівся. За попередніми даними, внаслідок атаки ніхто не постраждав.

Про це пише АР.

Зазначається, що хусити поки не взяли на себе відповідальність за напад на "Аль-Джасру".

Представник американського оборонного відомства, який говорив на умовах анонімності, розповів про напад відбувся. Приватна розвідувальна компанія Ambrey також підтвердила факт атаки.

"Як повідомляється, снаряд влучив у лівий борт судна, і від удару один контейнер впав за борт. Снаряд спричинив "пожежу на палубі", яка про яку повідомили радіозв’язком", — відзначили в  Ambrey.

Британське військове відомство United Kingdom Maritime Trade Operations, яке здійснює моніторинг близькосхідних судноплавних шляхів, також визнало факт атаки і попередило судна про необхідність бути обережними. UKMTO повідомило, що жертв в результаті пожежі не було.

Судно "Аль-Джасра" експлуатується німецькою судноплавною компанією Hapag-Lloyd, яка заявила, що жоден член екіпажу не постраждав під час нападу.

"Hapag-Lloyd вживатиме додаткових заходів для забезпечення безпеки наших екіпажів", — заявили в компанії, не уточнюючи подробиць.

Наразі незрозуміло, атака здійснювалася безпілотником чи ракетою.

Зазначається, що Hapag-Lloyd "має офіси в ізраїльських портах Ашдод, Хайфа і Тель-Авів".

Перед тим, у четвер 14 грудня, хусити випустили балістичну ракету, яка не влучила в контейнеровоз, що прямував через протоку.

Раніше також стало відомо, що повстанці-хусити з контрольованої ними території Ємену ввечері 11 грудня ударили протикорабельною ракетою по норвезькому комерційному танкеру у Червоному морі. Удар спричинив пожежу і пошкодження, але обійшлося без жертв.

Чому хусити атакують кораблі у Червоному морі

Пов'язані з Іраном хусити втрутилися в конфлікт між Ізраїлем і ХАМАСом, який поширився по всьому Близькому Сходу з 7 жовтня, атакуючи судна на життєво важливих судноплавних шляхах і запускаючи безпілотники і ракети по самому Ізраїлю.

Хусити заявили, що будуть атакувати всі судна, що прямують до Ізраїлю, незалежно від їхньої національної приналежності, і застерегли міжнародні судноплавні компанії від роботи з ізраїльськими портами.

Угруповання, яке править більшою частиною Ємену, заявляє, що його атаки є демонстрацією підтримки палестинців. Хусити пообіцяли, що атаки триватимуть доти, доки Ізраїль не припинить свій наступ на Сектор Гази.