Хусити ударили ракетою по комерційному танкеру у Червоному морі

Хусити під час поховання повстанців, які загинули під час боїв з силами уряду Ємену, 24 листопада 2021 року. Фото: AP/Hani Mohammed

Повстанці-хусити з контрольованої ними території Ємену ввечері 11 грудня ударили протикорабельною ракетою по норвезькому комерційному танкеру у Червоному морі. Удар спричинив пожежу і пошкодження, але обійшлося без жертв.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяву американських військових.

Атака на танкер STRINDA сталася приблизно за 111 км на північ від Баб-ель-Мандабської протоки, що з'єднує Червоне море з Аденською затокою, близько 21:00 за Гринвічем, повідомив агентству Reuters американський чиновник. Другий американський чиновник сказав, що STRINDA зміг рухатися власними силами через кілька годин після атаки.

"Під час нападу поблизу не було американських кораблів, але есмінець (ВМС США) USS MASON відгукнувся на сигнал тривоги танкера STRINDA і наразі надає допомогу", — йдеться в заяві Центрального командування збройних сил США, яке здійснює нагляд за американськими силами на Близькому Сході, розміщеній на платформі соціальних мереж X.

Як пише агенція, танкер-хімовоз ходить під норвезьким прапором. Його норвезький власник, компанія Mowinckel Chemical Tankers, і менеджер Hansa Tankers не змогли прокоментувати напада на судно у неробочий час.

Згідно з даними компанії Kpler, що займається відстеженням суден, STRINDA завантажилося рослинною олією і біопаливом в Малайзії і прямувало до Венеції в Італії. Наразі незрозуміло, чи має STRINDA якісь зв'язки з Ізраїлем.

Як відзначає агенція, пов'язані з Іраном хусити втрутилися в конфлікт між Ізраїлем і ХАМАСом, який поширився по всьому Близькому Сходу з 7 жовтня, атакуючи судна на життєво важливих судноплавних шляхах і запускаючи безпілотники і ракети по самому Ізраїлю.

Хусити заявили, що будуть атакувати всі судна, що прямують до Ізраїлю, незалежно від їхньої національної приналежності, і застерегли міжнародні судноплавні компанії від роботи з ізраїльськими портами.

Угруповання, яке править більшою частиною Ємену, заявляє, що його атаки є демонстрацією підтримки палестинців. Хусити пообіцяли, що атаки триватимуть доти, доки Ізраїль не припинить свій наступ на Сектор Гази.

Протягом першого тижня грудня три комерційні судна зазнали нападу в міжнародних водах, що змусило втрутитися есмінець ВМС США. У листопаді хусити також захопили британське вантажне судно, яке мало зв'язки з ізраїльською компанією.

Сполучені Штати і Велика Британія засудили напади на судноплавство, звинувативши Іран у підтримці хуситів. Тегеран заявляє, що його союзники приймають свої рішення самостійно.

Саудівська Аравія звернулася до США з проханням проявити стриманість у відповідь на атаки.