США вперше завдали ударів по підводному дрону хуситів

США завдають ударів по хуситах у Червоному морі, 3 лютого 2024 року. Фото: Центральне командування США/Х

У суботу, 17 лютого, США завдали ударів по протикорабельних крилатих ракетах і кораблях єменських бойовиків-хуситів, і зокрема — по їхньому першому зафіксованому безпілотному підводному безпілотнику.

Про це повідомили у Центральному командуванні Збройних сил США.

За інформацією, удари США завдали у проміжку 15:00 і 20:00 суботи за місцевим часом.

"Центральне командування Збройних сил США в районі Ємену ідентифікувало протикорабельні крилаті ракети, безпілотне підводне судно та безпілотне надводне судно хуситів і визначило, що вони становлять безпосередню загрозу для кораблів ВМС США та торговельних суден у регіоні", — йдеться в заяві.

Як вказується у документі, це перше зафіксоване застосування хуситами підводного дрона з початку атак у Червоному морі, а саме — з 23 жовтня 2023 року.

Як пише CNN, використання безпілотного підводного дрона знаменує нову стратегію хуситів і відбувається попри тривалі авіаудари США по бойовиках. У лютому США та Велика Британія завдали ударів по щонайменше 30 об’єктах хуситів у 10 місцях Ємену з метою деескалації напруженості та відновлення стабільності в Червоному морі.

Що відомо про атаку США та Британії на хуситів

США та Велика Британія в ніч на 12 січня за підтримки Канади, Нідерландів, Австралії та Бахрейну атакували об'єкти угруповання хуситів у Ємені. Обидві сторони підтвердили атаку. Згодом за відповідне рішення виступили Данія, Німеччина, Нова Зеландія та Південна Корея.

Командувач Військово-повітряних сил США Алекс Гринкевич розповів, що американські та британські військові завдали ударів по понад 60 цілях у 16 ​​місцях розташування хуситів на території Ємену. Свою атаку США та Британія повторили 3 лютого.

Що відомо про напади хуситів у Червоному морі

Єменські хусити в середині листопада оголосили про намір атакувати всі судна у Червоному морі, що прямують до Ізраїлю, незалежно від того, хто ними володіє.

Зокрема у Червоному морі у п'ятницю, 15 грудня, снаряд, випущений з контрольованої повстанцями-хуситами території Ємену, влучив у вантажне судно “Аль-Джасра”, яке йшло під прапором Ліберії. Корабель загорівся. За попередніми даними, внаслідок атаки ніхто не постраждав.

Раніше також стало відомо, що повстанці-хусити з контрольованої ними території Ємену ввечері 11 грудня ударили протикорабельною ракетою по норвезькому комерційному танкеру у Червоному морі. Удар спричинив пожежу і пошкодження, але обійшлося без жертв.

Чому хусити атакують кораблі у Червоному морі

Пов'язані з Іраном хусити втрутилися в конфлікт між Ізраїлем і ХАМАСом, який поширився по всьому Близькому Сходу з 7 жовтня, атакуючи судна на життєво важливих судноплавних шляхах і запускаючи безпілотники і ракети по самому Ізраїлю.

Хусити заявили, що будуть атакувати всі судна, що прямують до Ізраїлю, незалежно від їхньої національної приналежності, і застерегли міжнародні судноплавні компанії від роботи з ізраїльськими портами.

Угруповання, яке править більшою частиною Ємену, заявляє, що його атаки є демонстрацією підтримки палестинців. Хусити пообіцяли, що атаки триватимуть доти, доки Ізраїль не припинить свій наступ на Сектор Гази.