Словаччина ще на рік продовжила тимчасовий захист для українців

Словаччина продовжила тимчасовий захист для українців до 4 березня 2025 року. Ілюстративне фото: Getty Images

Словаччина продовжила термін дії тимчасового захисту (Dočasné útočisko) для біженців з України до 4 березня 2025 року. Відповідну постанову словацький уряд погодив у середу, 21 лютого.

Про це повідомляє проєкт "Новини зі Словаччини" (SME).

Термін дії тимчасового захисту українців у Словаччині продовжили у відповідності до рішення Ради ЄС. Раніше Рада ЄС продовжила тимчасовий притулок для українців до березня 2025 року.

Повідомляється, що українці можуть оновити документ через електронні служби Міністерства внутрішніх справ Словацької Республіки.

Статус тимчасового притулку дозволяє людям, які тікають від війни, працювати на території Словаччини, здобувати середню та вищу освіту, відвідувати школи, мати доступ до медичної допомоги та житла, а також дає право на матеріальну допомогу в разі потреби.

Раніше очільник Польщі Анджей Дуда затвердив продовження перебування українських біженців на території держави до 30 червня 2024 року.

28 вересня Рада ЄС продовжила термін дії механізму тимчасового захисту для українців, які рятуються від війни, до березня 2025 року.

Станом на січень 2024 року, за даними Управління Верховного комісара ООН в справах біженців, у світі зафіксовано понад 6,3 мільйона біженців з України, найбільше — майже 60% — прийняла Польща.