У Польщі продовжили перебування українських біженців: відомі терміни

. Президент Польщі Анджей Дуда. Фото: Getty Images

Очільник Польщі Анджей Дуда затвердив продовження перебування українських біженців на території держави до 30 червня 2024 року.

Цю інформацію повідомили у канцелярії польського президента.

"Анджей Дуда підписав акт про допомогу громадянам України, який зокрема продовжив термін легального перебування українських біженців до 30 червня 2024 року", — мовиться у повідомленні.

Закон ухвалено відповідно до рішення Ради Євросоюзу щодо продовження тимчасового захисту українських біженців до 4 березня 2025 року.

Відтак, перебування громадян України є легальним, якщо вони прибули до Польщі у період з 24 лютого 2022 року до 4 березня 2024 року.

Окрім цього, документ вносить зміни, що збільшують до 28 місяців термін, протягом якого українському громадянину, що здобув кваліфікацію лікаря або стоматолога за межами території держав Європейського союзу, може бути наданий дозвіл на провадження професійної діяльності лікаря або стоматолога та умовне право на здійснення профдіяльності.

28 вересня Рада ЄС продовжила термін дії механізму тимчасового захисту для українців, які рятуються від війни, до березня 2025 року.

Станом на січень 2024 року, за даними Управління Верховного комісара ООН в справах біженців, у світі зафіксовано понад 6,3 мільйона біженців з України, найбільше — майже 60% — прийняла Польща.