Тимчасовий захист, житло та виплати у 2024 році: якими будуть умови для українських біженців у країнах Європи та світу

Українські біженці перетинають кордон у Перемишлі, Польща, 27 лютого 2022 року. Фото: Petr David Josek / AP Photo

Станом на січень 2024 року, за даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, у світі зафіксовано понад 6,3 млн біженців з України, найбільше — майже 60% — прийняла Польща. Водночас у вересні 2023 року Рада Європейського союзу продовжила термін дії механізму тимчасового захисту для українців, які рятуються від війни, до березня 2025 року.

Якими будуть умови для біженців у 2024 році, як продовжити тимчасовий захист, та яким буде розмір грошових виплат у різних країнах — у матеріалі Суспільного. 

Європейський Союз

Німеччина

Як повідомляє Посольство Німеччини в Україні, біженці з України станом на зараз можуть в'їхати до Німеччини без візи та без біометричного паспорта та подати заявку на тимчасовий захист. Посвідка про право перебування з метою тимчасового захисту видається строком на два роки.

Федеральне міністерство внутрішніх справ і комплексного територіального розвитку Німеччини також повідомило, що дозволи на тимчасове перебування з метою тимчасового захисту для українців автоматично продовжуються до 4 березня 2025 року.

Для отримання тимчасового захисту потрібно подати заяву в компетентному відділі Федерального відомства з міграції та біженців.

Українці у Німеччині, які не мають власного доходу або цього доходу недостатньо для покриття витрат, мають право на соціальні виплати. Уточнюється, що працездатні українці можуть отримувати цивільну допомогу від центру зайнятості (нім. Jobcenter), а обмежено працездатні або пенсіонери можуть отримувати соціальну допомогу від органу соціального забезпечення (нім. Sozialamt).

Як цивільна, так і соціальна допомога може включати грошові виплати, а також ваучери, зокрема на придбання продуктів харчування, одягу, засобів гігієни й оренди житла. Також українці, що перебувають під тимчасовим захистом, будуть застраховані за програмою обов’язкового медичного страхування.

Згідно з інформацією на порталі “Germany4Ukraine”, щомісячні виплати українцям становлять:

 • 502 євро одиноким батькам,
 • 451 євро дорослим,
 • 402 євро дорослим до 25 років, які ще не мають власного домогосподарства,
 • 420 євро підліткам від 14 до 17 років,
 • 348 євро дітям від 6 до 13 років,
 • 318 євро дітям до 6 років.

Ірландія

Тимчасовий захист, житло та виплати у 2024 році: якими будуть умови для українських біженців у країнах Європи та світу. Дублін, Ірландія. Фото: AP

З кінця січня 2024 року уряд Ірландії вирішив скоротити щотижневі виплати українським біженцям: з 232 до 38,80 євро (понад півтори тисячі гривень на тиждень і близько 6400 гривень на місяць). Водночас як пише видання Irish Independent, зміни не стосуються українців, які вже перебували в Ірландії станом на початок року.

Також новоприбулим біженцям надаватимуть лише 90 днів у державному житлі, а потім вони самі відповідатимуть за пошук житла.

Як пояснює українка Анастасія Дорошенко, яка нині проживає в Ірландії, соціальні виплати розраховані на перший час, допоки людина не знайде собі підробіток чи фултайм роботу.

“Для людей старше 24 років це 232 євро на тиждень, для людей віком 18-24 роки це близько 141.70 євро. Якщо в родині є дитина, то можна додатково отримувати 46 євро на утримання малечі до 12 років і 54 євро на старших дітей. Якщо людина працює до 3 днів на тиждень, є можливість зберегти частину виплати залежно від кількості відпрацьованих годин, заплати тощо”, — пояснює вона.

Водночас Анастасія додає, що виплати не можна вважати дуже великими, враховуючи вартість життя в Ірландії.

При цьому ірландський уряд обіцяє забезпечити українців, які рятуються від війни, навчанням та підтримкою у пошуку роботи.

Як зазначається на офіційному сайті Посольства України в Ірландії, дозвіл на тимчасовий захист дозволяє проживати в Ірландії протягом 1 року, після цього дозвіл може бути продовжений на наступні періоди. Захист продовжується автоматично, оновлювати паперові документи не потрібно. Наразі директива про статус тимчасового захисту продовжена до 4 березня 2025 року.

Для того, щоб отримати доступ до соціального забезпечення, необхідно отримати номер PPS (номер Ірландських персональних державних послуг).

“PPSN — це що ідентифікаційний номер або номер платника податків в Україні. Без нього нікуди. PPSN потрібен, аби влаштуватися на роботу, сплачувати податки, вступати до закладів освіти, отримувати різні соціальні виплати від уряду, отримувати медичну допомогу тощо. Цей номер також дозволяє отримати житло за різними програмами допомоги: чи то зареєструватися із хостами, компенсувати оренду або ж проживати в житлі від уряду (це переважно готелі)”, — пояснює Анастасія.

Іспанія

Як повідомляє Міністерство інклюзії, соціального забезпечення та міграції Іспанії, тимчасовий захист для українців у країні продовжений до березня 2025 року. Тимчасовий захист буде продовжений автоматично, й українці відповідно матимуть доступ до ринку праці, право на медичне обслуговування, соціальну допомогу і можливість навчання в навчальних закладах для дітей і підлітків.

Водночас за словами джерел Суспільного в Іспанії, отримати якусь допомогу у країні зараз важко, і люди переважно їдуть до Іспанії жити за власний рахунок.

Для оформлення тимчасового захисту необхідно звернутися до одного з центрів прийому, догляду та направлення для переселенців з України (CREADE).

Італія

Як повідомляє Генеральне консульство України в Мілані, прибувши до Італії, українці мають врегулювати свою присутність протягом восьми днів. Для цього необхідно звернутися в будь-яке представництво поліції.

Після подачі документів для отримання посвідки на проживання в Італії, громадянину буде присвоєно ідентифікаційний номер (codice fiscale), необхідний для доступу до державних послуг.

Зазначається також, що громадяни України, які після 24 лютого 2022 року прибули в Італію, самостійно знайшли житло і звернулися до компетентних органів з клопотанням про тимчасовий захист, зможуть отримати фінансову допомогу. Максимальний термін, на який таку допомогу надаватимуть — 3 місяці.

Водночас згідно з інформацією на порталі “Visit Ukraine”, заявку на отримання грошової допомоги можна було подати лише до кінця вересня 2022 року.

Як каже українка Євгенія Рудківська, яка отримувала тимчасовий захист в Італії у 2022 році, зараз оформити посвідку на проживання також можна, однак щодо грошових виплат конкретної інформації немає.

Водночас за словами Євгенії, крім виплат на початку війни (щомісячна виплата становила 300 євро), є велика кількість програм для біженців з безкоштовним житлом, безкоштовними продуктами, одягом тощо.

Польща

Тимчасовий захист, житло та виплати у 2024 році: якими будуть умови для українських біженців у країнах Європи та світу. Українські біженці у пункті реєстрації на Tauron Arena оформлюють національний ідентифікаційний номер PESEL, Краків, Польща, 13 квітня 2022 року. Фото: Getty Images

Наразі Польща, як і інші країни ЄС, продовжила дію тимчасового захисту для українців 4 березня 2024 року.

18 січня на сайті польського уряду з'явилася інформація про те, що термін дії сертифікатів тимчасового захисту продовжили до 4 березня 2025 року, однак пізніше у Посольстві України в Польщі цю інформацію спростували. 

У дипломатичному відомстві уточнили, що продовження стосувалося громадян третіх країн, що на момент початку повномасштабного вторгнення легально проживали на території України, і прибули до Польщі втікаючи від воєнних дій.

Отримавши сертифікат тимчасовий захист, українці мають право також отримати номер PESEL (аналог українського ідентифікаційного номера платника податків). Оформити PESEL можна у в районних делегаціях Бюро Адміністрації та Справ Громадян (Delegatur Biura Administracji i Spraw Obywatelskich). Оформлення безкоштовне.

Для українців номер PESEL має спеціальну відмітку UKR. Термін дії PESEL UKR – 18 місяців з можливістю виїхати з країни на строк до 30 днів.

Наявність PESEL UKR дає українцям можливість отримувати соціальні виплати, користуватися державними медичними послугами, офіційно працювати та навчатися.

Крім того, з номером PESEL можна отримати так званий довірений профіль. Як пояснюється на Юридичному порталі для біженців з України, довірений профіль — це цифровий інструмент, який дозволяє вирішувати офіційні справи онлайн, не виходячи з дому. Довірений онлайн-профіль працює як документ, що посвідчує особу, і має таку саму юридичну силу. Це дозволяє підписати електронний документ підписом, який юридично еквівалентний власноручному підпису (тільки для державних установ).

Як зазначила у коментарі Суспільному українка Анна Врублівська, яка нині живе у Польщі, станом на 2024 рік дорослі працездатні українці не отримують грошових виплат у країні — лише одноразову допомогу у 300 злотих (близько 2800 гривень) при перетині кордону та оформленні тимчасового захисту.

Водночас у Польщі продовжує діяти програма "40+", згідно з якою поляки, які на безкоштовній основі надають житло та харчування для громадян України, можуть отримувати щоденну державну допомогу у розмірі 40 злотих. Наразі більш ніж на 120 днів програма може бути продовжена лише для представників вразивих груп населення: вагітних, жінок з дітьми до одного року, пенсіонерів, осіб з обмеженими моживостями тощо.

За словами Анни, загалом ситуація серед біженців у Польщі нарази не визначена, адже тимчасовий захист продовжений лише до березня 2024 року, й інформації про подальше продовження нарази немає.

Франція

У Франції первинний тимчасовий захист можна отримати строком на 6 місяців. Надалі дозвіл на тимчасове проживання (APS) із зазначенням “одержувач тимчасового захисту” можна продовжити максимально до трьох років.

Як повідомляє портал “Франція для України” (Pour l'Ukraine), щоб отримати APS, необхідно звернутися до префектури департаменту за місцем проживання або перебування, або до пунктів “Accueil Ukraine”.

APS надає право на медичне обслуговування завдяки медичній страховці Assurance Maladie в рамках універсальної системи захисту здоров’я (Puma) та додаткового солідарного медичного страхування (CSS).

Крім того, маючи APS, можна відкрити банківський рахунок та зареєструвати дітей у навчальних закладах.

Зазначається, що видача APS також дозволяє отримувати грошову допомогу, розмір якої розраховується відповідно до складу сім’ї.

Так звана допомога для шукача притулку (ADA) становить на день:

 • 6,80 євро на одну людину,
 • 10,20 євро на двох людей,
 • 13,60 євро на трьох людей.

Також можна отримати додаткову допомогу, якщо біженець не проживає у безкоштовному державному житлі.

Усі суми допомоги можна переглянути за посиланням.

Як пояснює українка Олександра Петренко, яка нині живе та навчається у Франції, станом на 2024 рік, аби отримувати повну суму допомоги, потрібно надсилати у Французький офіс міграції та інтеграції (Ofii) докази сплати за житло та комунальні послуги.

При цьому, як каже Олександра, картка, на яку виплачується допомога, видається одна на родину. Жити разом з кимось, але оформлюватися окремо, не можна — зареєструватися можливо лише як родина.

"Не можна комбінувати допомогу зі стипендією... З цього року відмінили допомогу різним асоціаціям, які раніше прилаштовували українців у різні центри, тепер українці самі напряму мають шукати, де їм прихиститися, і мають вчити французьку мову", — додає вона.

Крім того, за словами Олександри, останнім часом французький уряд частіше перевіряє штампи вʼїздів та виїздів з країни, аби біженці не могли виїхати з Франції, при цьому продовжуючи отримувати соціальну допомогу від держави.

Чехія

У Чехії українці можуть отримати тимчасовий захист або так звану візу толерантності, яка надається тим громадянам України, які не мають права на тимчасовий захист та не мають куди повернутися, крім України.

Як повідомляє чеська неурядова організація “Людина в біді” (Člověk v tísni), оформити тимчасовий захист потрібно протягом трьох днів після прибуття до Чехії у Поліції у справах іноземців (Cizinecká policie).

Українці, які вже мають тимчасовий захист, мають подати заявку на його продовження через онлайн-форму до 15 березня 2024 року. Після цього до 30 вересня 2024 року прийти до Міграційної служби і отримати нову візову наклейку.

З 1 січня 2024 року у Чехії змінилася процедура надання державного безкоштовного гуманітарного житла. Відтепер біженці мають право на безкоштовне житло лише протягом перших 150 днів тимчасового захисту. Винятком є так звані “вразливі особи”, серед яких неповнолітні, студенти, вагітні, люди похилого віку, особи з інвалідністю та люди, що здійснюють догляд за особами з інвалідністю. Люди, що підпадають під ці категорії зможуть безкоштовно проживати у державному житлі.

Очікується, що 1 вересня 2024 року набудуть чинності нові зміни, згідно з якими державне гуманітарне житло буде надаватись лише  новоприбулим особам з тимчасовим захистом. Термін проживання в безкоштовному житлі буде скорочено до 90 днів усім без винятку. Виняток для вразливих осіб буде скасовано і вони більше не матимуть право на безкоштовне державне гуманітарне житло.

Маючи тимчасовий захист від Чехії, українці також мають право отримувати грошову допомогу. Наразі ця допомога відповідає прожитковому мінімуму країни:

 • 4860 крон (8012 гривень) на дорослого,
 • 3490 крон на дитину;

представники вразливих груп можуть отримувати

 • 7290 крон (12 019 гривень) на дорослого,
 • 5235 крон на дитину.

Австрія

В Австрії право на тимчасове проживання для українців продовжено до 4 березня 2024 року.

З ID-карткою для переміщених осіб українці мають у країні мають певні переваги, зокрема:

 • Доступ первинної медичної допомоги шляхом після реєстрації у лікарні та сплати внесків,
 • можливість працювати без спеціального дозволу на роботу,
 • можливість відвідувати безкоштовні курси німецької мови.

За даними Федерального агентства Австрії з догляду та підтримки, українці в Австрії також мають право на субсидії та виплати на дітей: сума такої допомоги становить від 114 до 165 євро на місяць залежно від віку дитину. На дитину з особливими потребами виплачується додаткова допомога у розмірі 155,9 євро на місяць.

Країни Балтії

Тимчасовий захист, житло та виплати у 2024 році: якими будуть умови для українських біженців у країнах Європи та світу. Вільнюс, Литва, 14 липня 2023 року. Фото: Getty Images

Литва

Як повідомляє посольство України у Литовській Республіці, посвідку на тимчасове проживання у Литві можна отримати строком на один рік з можливістю продовження до трьох років.

Посвідка на проживання надає доступ до:

 • медичного страхування,
 • ринку праці,
 • освіті,
 • соціальної допомоги.

Також українці можуть безкоштовно зупинитись у помешканнях, які добровільно надають громадяни Литви тимчасово переміщеним громадянам України строком до 3-х місяців. Термін проживання може бути продовжений за індивідуальним рішенням власника.

Згідно з даними на порталі SuUkraina.lt, українці можуть отримати соціальну грошову допомогу, коли середній дохід на одну особу становить менше 141,9 євро на місяць. Також доступні компенсації витрат на комунальні послуги залежно від доходу біженця.

Крім того, передбачаються виплати на дітей, пенсіонерам, людям з обмеженими можливостями, вагітним тощо. Детально ознайомитися із видами допомоги, яку можуть отримати українці у Литві, можна за посиланням.

Як зазначається на офіційному сайті Департаменту міграції Литви, іноземці, які  мають дозвіл на тимчасове або постійне проживання у країні, повинні подати заяву на продовження дозволу за 4 місяці до закінчення строку його дії.

Латвія

Як повідомляє Посольство Латвійської Республіки в Україні, українці, які прибули до Латвії після 1 січня 2023 року, можуть отримати посвідку на тимчасове проживання у країні строком на два роки.

Для тих жителів України, які набули статусу тимчасового захисту у Латвії у 2022 році, довгострокові візи та посвідки на тимчасове проживання будуть дійсними до 4 березня 2025 року, незалежно від зазначеного у документах терміну дії.

Громадяни України у Латвії можуть отримати одноразову грошову допомогу у кризовій ситуації — 343 євро на дорослого і 240 євро на дитину;

з 1 січня 2024 року додаткова щомісячна допомога становить 137 євро на одну людину та 96 євро на кожного наступного члена родини.

До 30 червня 2024 року біженці, які зареєструвалися в Ризькому центрі підтримки жителів України можуть безкоштовно користуватися громадським транспортом у латвійській столиці після отримання електронного проїзного квитка.

Латвія також надає безкоштовне проживання та харчування для жителів України протягом перших 120 днів тим, хто почав отримувати послуги до 24 травня 2022 року, та 120 днів безкоштовного проживання і 30 днів безкоштовного харчування для тих, хто почав отримувати послуги з 25 травня 2022 року.

Естонія

Як повідомляє Естонська рада з питань біженців, оформити тимчасовий захист у країні можна у бюро обслуговування Департаменту поліції та прикордонної охорони (PPA).

Тимчасовий захист у Естонії надає доступ до:

 • освіти,
 • ринку праці,
 • медичної страховки,
 • соціальної допомоги.

Допомога розраховується відповідно до кількості членів сім’ї: 150 євро для першого члена сім’ї, 120 євро для другого дорослого та 180 євро для неповнолітніх дітей.

На дітей також надається окрема допомога: 60 євро на місяць на першу та другу дитину і 100 євро на третю та кожну наступну дитину.

Безробітним працездатного віку за необхідності виплачується допомога по безробіттю у розмірі 292 євро на місяць.

Скандинавські країни

Тимчасовий захист, житло та виплати у 2024 році: якими будуть умови для українських біженців у країнах Європи та світу. Прапори Норвегії, Данії та Швеції. Фото: AP

Данія

У листопаді 2023 року Данія вирішила продовжити дозволи на проживання біженців з України до березня 2025 року.

Як повідомляли у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, до березня 2024 року Міністерство імміграції та інтеграції Данії планує перевірити справи українців, які отримали дозволи на проживання. Якщо вони й надалі відповідатимуть умовам тимчасового захисту, то їх продовжать автоматично. Відповідну картку надсилатимуть поштою. Українцям не потрібно буде повторно надавати свої біометричні дані: фотокартку та відбитки пальців.

Як повідомляє Посольство України в Данії, оформлення статусу тимчасового захисту відбувається згідно з Законом “Про посвідку на тимчасове проживання особами, переміщеними з України”. Заява про отримання посвідки на тимчасове проживання в Данії подається з використанням онлайн-форми “SL1”.

Тимчасовий захист у Данії дає можливість працювати у країні без додаткового дозволу, а також отримувати грошову допомогу.

У 2024 році, згідно з порталом “Допомога українцям у Данії”, виплати (без урахування податків)  становитимуть:

 • Одинока мати/батько з дитиною, що має право на додаткову допомогу на дитину — 13105kr (71667 гривень)
 • Мати/батько з дитиною, що не має права на додаткову допомогу на дитину — 9170kr (50148 грн),
 • Дорослий без дітей — 6553kr (35836 грн),
 • Дорослий до 30 років, що проживає разом з батьками — 2823kr (15438 грн).

Норвегія

Шукачі притулку, прибувши до Норвегії, мають зареєструватися в Національному центрі реєстрації в Східному поліцейському окрузі. Зареєструватися можна також у містах Кіркенес, Тронхейм, Берген, Ярен і Торп. Для узгодження часу реєстрації варто звернутися до поліції.

Як повідомляє Директорат у справах іноземців, З 1 січня 2024 особи, які потребують розміщення в притулку для біженців, повинні зареєструвати свою заявку про захист в Національному центрі реєстрації в муніципалітеті Роде.

Після отримання посвідки на проживання тимчасово виїжджати до України можна лише з поважних причин, інакше є ризик втратити тимчасовий захист. Посвідка надається на один рік і може бути продовжена до трьох років.

Українці, що отримали тимчасовий захист та відповідно ідентифікаційний код під назвою D-номер, мають право на медичну допомогу. Водночас як повідомляється на порталі “Visit Ukraine”, дорослі після відвідування лікаря мають сплачувати персональну частку, згідно з встановленими тарифами. Сума коливається переважно в межах 15-35 євро.

Згідно з інформацією на порталі, щомісячні виплати по курсу з норвезької крони становлять приблизно 1800 євро на дорослу людину, але програма може коригуватися. При цьому Норвегія за рівнем вартості проживання належить до “найдорожчих” країн світу.

Швеція

Заяву на отримання тимчасового захисту у Швеції можна подати на сайті Міграційної служби. 

Українці, які мають посвідку на проживання, термін якої завершується 4 березня 2024 року, можуть подати заяву на її продовження онлайн з 29 січня по 4 березня.

Одну заяву можна подати на всю сім'ю (двох дорослих і максимум десятьох дітей). Після подання електронної заявки всі члени родини мають особисто відвідати Міграційне управління, аби сфотографуватися та залишити відбитки пальців для нових карток посвідки на проживання.

Як писала на своїй сторінці у Facebook українська письменниця та перекладачка Анна Топіліна, дорослий громадянин України, що не працює, отримує у Швеції приблизно 180 євро на місяць, дитина, залежно від віку, — від 110 до 150 євро.

“Це дуже мало, враховуючи нашу шалену інфляцію, але на абсолютному мінімумі, та використовуючи допомогу благодійних організацій прожити можна. Хоч і дуже, дуже важко. Виплати не обмежені часом, але їх забирають, якщо ви почали працювати. Якщо вас звільнили — можете знову подаватися”, — каже Топіліна.

За її словами, українці у Швеції також мають доступ до безкоштовного вивчення мови та до пільгового лікування термінових захворювань (але не хронічних).

Інші країни

Сполучені Штати

Тимчасовий захист, житло та виплати у 2024 році: якими будуть умови для українських біженців у країнах Європи та світу. Інсталяція соняшників #UnityUkraine у Нью-Йорку, США, 19 січня 2023 року. Фото: AP

25 квітня 2022 року Сполучені Штати запустили спрощену програму для українських біженців “Об'єднуємося для України" (Uniting for Ukraine). За цією програмою, українці мають право протягом двох років перебувати на території США та працевлаштуватися у країні. Однак для участі у програмі є низка умов:

 • Перебувати в Україні безпосередньо перед російським вторгненням (до 11 лютого 2022 р.) і бути переміщеними в результаті вторгнення;
 • Бути громадянами України та мати дійсний український паспорт (або бути дитиною, зазначеною в паспорті батьків), або, в разі відсутності громадянства України, бути найближчими членами сім’ї громадянина України, який подає заявку через Uniting for Ukraine;
 • Мати спонсора, який подав від їхнього імені форму I-134, Декларацію про фінансову підтримку, що була схвалена USCIS;
 • Виконати вимоги з вакцинації та інші вимоги органів охорони здоров'я;
 • Пройти біометричну, біографічну та безпекову перевірку.

Як пояснила Суспільному українка Софія (прізвище не називаємо на прохання джерела), за програмою Uniting for Ukraine біженці можуть отримувати тимчасові федеральні пільги, зокрема:

 • медичне страхування за державною програмою Medicaid, яке дасть можливість відвідувати лікарів безкоштовно;
 • допомогу на харчування за програмою SNAP (вам щомісяця надсилатимуть певну суму на спеціальну карту, якою ви зможете розраховуватися у магазинах за продукти);
 • грошову допомогу через програму Тимчасової Допомоги Наданим Сім'ям (TANF).

Водночас українка наголошує, що всі пільги діють лише до того моменту, поки біженець не знайде роботу у США.

Щодо пункту про спонсора у США, Софія пояснила, що виступити спонсором може не тільки родич, а й будь-який громадянин США чи, наприклад, власник грін-карти.

“Головне, аби спонсор мав законний статус у Сполучених Штатах та мав можливість забезпечити вас безпечним житлом, медичним обслуговуванням та основними речами першої необхідності на перший час. Залежно від доходу, спонсор може подати документи більше, ніж на одну особу. Знаю випадки, коли один спонсор оформляв документи на декількох осіб, бо мав таку можливість. Знайти спонсора можна через різні соцмережі, наприклад, через Фейсбук або Телеграмм”, — каже вона.

Як повідомляє Державний департамент США, станом на грудень 2023 року, понад 170 тисяч українців отримали гуманітарний пароль через U4U на строк до двох років через програму Uniting for Ukraine.

Канада

Спеціальних програм для українських біженців у Канаді немає. До 15 липня 2023 року діяла програма CUAET (Canada-Ukraine Authorization for Emergency Travel), згідно з якою українці могли у спрощеному режимі отримати гостьову візу на екстренні поїздки. Однак станом на зараз заявки за цією програмою вже не приймають.

Водночас як повідомляється на сайті канадського уряду, з 23 жовтня 2023 року українці можуть подати заявку на постійне резидентство. Наразі це можна зробити, лише перебуваючи у Канаді та будучи родичем громадянина Канади або постійного резидента Канади.

Як сказав у коментарі Суспільному українець Денис Шарлай, який зараз проживає у Канаді, у березні 2024 року може бути запущена програма вже для всіх громадян України, однак офіційної інформації про це поки немає.

Велика Британія

У Великій Британії діє програма “Homes for Ukraine”, яка дозволяє громадянам Сполученого Королівства спонсорувати чиюсь візу з України та приймати українців протягом щонайменше шести місяців.

Як повідомляється на сайті благодійної організації Reset Communities and Refugees, успішне оформлення візи означатиме надання біженцю Посвідки на Проживання в країні протягом шести місяців. Цей термін далі може бути продовжений до трьох років.

Як повідомляє Посольство Великої Британії в Україні, отримавши візу за програмою “Homes for Ukraine”, можна також отримати одноразову виплату у розмірі 200 фунтів стерлінгів (близько 9500 грн) на одну особу після прибуття у Велику Британію.

Крім того, в українців з низьким рівнем доходу є можливість подати заяву на отримання універсального кредиту, що передбачає надання щомісячних виплат. Сума виплат залежить від складу родини.

Окрему допомогу можна оформити на дітей. Виплати становлять:

 • 21,80 фунтів стерлінгів на тиждень за найстаршу або єдину дитину,
 • 14,45 фунтів стерлінгів на тиждень за кожну іншу дитину.