Рада ЄС продовжила до 2025 року тимчасовий захист для українських біженців

Прапори України та ЄС. Фото: Anastasia Malaman / EyeEm / Getty Images

Рада Європейського союзу продовжила термін дії механізму тимчасового захисту для українців, які рятуються від війни, до березня 2025 року.

Відповідне рішення схвалили під час засідання у Брюсселі 28 вересня.

"Аби забезпечити впевненість щодо понад 4 мільйонів українських біженців, які наразі проживають у ЄС, Рада погодилася продовжити тимчасовий захист для людей, що рятуються від агресивної війни Росії проти України, з 4 березня 2024 року до 4 березня 2025 року", — мовиться у заяві органу.

Своєю чергою міністр внутрішніх справ головуючої в Євросоюзі Іспанії Фернандо Гранде-Марласка Гомес зазначив: "ЄС підтримуватиме український народ стільки, скільки буде потрібно. Продовження захисту дає певність понад 4 мільйонам біженців, які знайшли безпечний притулок".

До слова, Євросоюз активував Директиву про тимчасовий захист 4 березня 2022 року, яка забезпечує негайний захист і доступ до прав у ЄС, включно з правами на проживання, доступом до ринку праці, житла, соціальної, медичної та іншої допомоги.

Раніше, 19 вересня, таку пропозицію оприлюднила Європейська комісія.

Понад 8 мільйонів українців стали біженцями

Як свідчать дані ООН станом на 23 травня, понад 8,25 мільйона українців стали біженцями від початку повномасштабного вторгнення Росії.

В Організації поінформували, що понад 5,14 мільйона з українських біженців подали заяви на отримання статусу тимчасового резидента в сусідніх західноєвропейських країнах.