Хусити атакували американський корабель з гуманітарною допомогою для Ємену

Хусити зі зброєю під час маршу на підтримку Палестини у столиці Ємену місті Сана, 11 січня 2024 року. Mohammed Huwais/AFP/Getty Images

Хусити здійснили атаку на американський корабель Sea Champion, який перевозив гуманітарну допомогу для Ємену. Інцидент стався 19 лютого.

Про це повідомили у Центральному командуванні США.

"Підтримувані Іраном терористи-хусити випустили дві протикорабельні балістичні ракети по балкеру Sea Champion під грецьким прапором, який належить США і прямував до порту Аден у Ємені", — йдеться у повідомленні.

Як зазначили у Командуванні, одна з ракет вибухнула поруч із судном, спричинивши незначні пошкодження, але корабель, який віз зерно в Аден, продовжив рух до порту. За останні п'ять років судно Sea Champion 11 разів доставляло гуманітарну допомогу в Ємен.

У США заявили, що агресія хуситів у регіоні посилила і без того високий рівень потреби в постраждалому від конфлікту Ємені, який залишається однією з найбільших гуманітарних криз у світі.

"Майже 80% всього населення країни потребує гуманітарної допомоги. Ми віддані протидії зловмисній діяльності хуті, яка безпосередньо загрожує імпорту продовольства і гуманітарної допомоги в Ємен", — ідеться в повідомленні Командування.

19 лютого хуситів заявили про те, що збили безпілотник поблизу портового міста і влучили у вантажне судно Rubymar в Аденській затоці. Reuters з посиланням на американських посадовців повідомило, що поблизу Ємену хусити збили американський безпілотник Mq-9. Для удару бойовики використали ракету класу "земля-повітря".

Що відомо про напади хуситів у Червоному морі

Єменські хусити в середині листопада оголосили про намір атакувати всі судна у Червоному морі, що прямують до Ізраїлю, незалежно від того, хто ними володіє.

Зокрема у Червоному морі у п'ятницю, 15 грудня, снаряд, випущений з контрольованої повстанцями-хуситами території Ємену, влучив у вантажне судно “Аль-Джасра”, яке йшло під прапором Ліберії. Корабель загорівся. За попередніми даними, внаслідок атаки ніхто не постраждав.

Раніше також стало відомо, що повстанці-хусити з контрольованої ними території Ємену ввечері 11 грудня ударили протикорабельною ракетою по норвезькому комерційному танкеру у Червоному морі. Удар спричинив пожежу і пошкодження, але обійшлося без жертв.

Чому хусити атакують кораблі у Червоному морі

Пов'язані з Іраном хусити втрутилися в конфлікт між Ізраїлем і ХАМАСом, який поширився по всьому Близькому Сходу з 7 жовтня, атакуючи судна на життєво важливих судноплавних шляхах і запускаючи безпілотники і ракети по самому Ізраїлю.

Хусити заявили, що будуть атакувати всі судна, що прямують до Ізраїлю, незалежно від їхньої національної приналежності, і застерегли міжнародні судноплавні компанії від роботи з ізраїльськими портами.

Угруповання, яке править більшою частиною Ємену, заявляє, що його атаки є демонстрацією підтримки палестинців. Хусити пообіцяли, що атаки триватимуть доти, доки Ізраїль не припинить свій наступ на Сектор Гази.