Хусити заявили про ураження судна в Аденській затоці

Хусити зі зброєю під час маршу на підтримку Палестини у столиці Ємену місті Сана, 11 січня 2024 року. Mohammed Huwais/AFP/Getty Images

Єменські хусити заявили, що в Аденській затоці влучили у вантажне судно Rubymar, під прапором Белізу, зареєстроване у Великій Британії. Тепер кораблю загрожує затоплення.

Про це повідомляє Reuters.

"Судно зазнало серйозних пошкоджень, що призвело до його повної зупинки... Йому загрожує затоплення в Аденській затоці", – сказав речник хуситів Ях’я Сареа.

За його словами, хусити також збили американський безпілотник у портовому місті Ходейда.

Rubymar отримав пошкодження після того, як по ньому були випущені дві ракети з Ємену, хоча екіпаж зміг евакуюватися, повідомили у компанії служби морської безпеки суден LSS-SAPU.

"Зараз на борту нікого немає. Власники та менеджери розглядають варіанти буксирування", — повідомили у компанії.

Агентство морських торговельних операцій Великої Британії повідомило, що екіпаж покинув судно біля Ємену після вибуху.

Британська морська охоронна компанія Ambrey повідомила, що вантажне судно Rubymar під прапором Белізу, зареєстроване у Лівані, зазнало нападу у Баб-ель-Мандебській протоці біля Ємену у неділю, коли йшло з Хор-Факкана (ОАЕ) до Варни (Болгарія).

Що відомо про напади хуситів у Червоному морі

Єменські хусити в середині листопада оголосили про намір атакувати всі судна у Червоному морі, що прямують до Ізраїлю, незалежно від того, хто ними володіє.

Зокрема у Червоному морі у п'ятницю, 15 грудня, снаряд, випущений з контрольованої повстанцями-хуситами території Ємену, влучив у вантажне судно “Аль-Джасра”, яке йшло під прапором Ліберії. Корабель загорівся. За попередніми даними, внаслідок атаки ніхто не постраждав.

Раніше також стало відомо, що повстанці-хусити з контрольованої ними території Ємену ввечері 11 грудня ударили протикорабельною ракетою по норвезькому комерційному танкеру у Червоному морі. Удар спричинив пожежу і пошкодження, але обійшлося без жертв.

Чому хусити атакують кораблі у Червоному морі

Пов'язані з Іраном хусити втрутилися в конфлікт між Ізраїлем і ХАМАСом, який поширився по всьому Близькому Сходу з 7 жовтня, атакуючи судна на життєво важливих судноплавних шляхах і запускаючи безпілотники і ракети по самому Ізраїлю.

Хусити заявили, що будуть атакувати всі судна, що прямують до Ізраїлю, незалежно від їхньої національної приналежності, і застерегли міжнародні судноплавні компанії від роботи з ізраїльськими портами.

Угруповання, яке править більшою частиною Ємену, заявляє, що його атаки є демонстрацією підтримки палестинців. Хусити пообіцяли, що атаки триватимуть доти, доки Ізраїль не припинить свій наступ на Сектор Гази.