У поліції Іспанії підтвердили вбивство російського пілота Кузьмінова, який перегнав вертоліт Мі-8 в Україну — NYT

. Фото: Vitalii Nosach/Global Images Ukraine via Getty Images

Іспанські правоохоронці підтвердили The New York Times, що російський пілот Максим Кузьмінов, який у серпні 2023 року під час операції Головного управління розвідки Міноборони перегнав вертоліт Мі-8 армії РФ на територію України, був вбитий у провінції Аліканте.

Про це інформується у матеріалі американської газети.

"Двоє представників іспанської поліції, які знають про справу, заявили, що тіло чоловіка, знайденого минулого тижня в містечку Вільяхойоса, зрешечене кулями, належало Кузьмінову", — написала NYT.

19 лютого представник ГУР МО Андрій Юсов повідомив Суспільному, що у Іспанії знайшли тіло російського пілота, який перегнав вертоліт в Україну. Водночас речник не уточнив причин смерті.

Що відомо про операцію з перегону Мі-8 в Україну

3 вересня 2023 року начальник ГУР МО Кирило Буданов розповів про спецоперацію "Синиця", в ході якої вдалося виманити на територію України російський вертоліт Мі-8АМТШ з екіпажем.

"Змогли знайти правильний підхід до пілота, вивезти непомітно всю [його] родину, і, зрештою, створити такі умови, щоб він зміг перегнати це повітряне судно з екіпажем, який не знав, що відбувається. Коли вони зрозуміли, де сіли, то спробували втекти. На жаль, вони були знищені. Хотілося б [узяти] живими, але маємо що маємо", — зазначив тоді генерал-лейтенант.

Водночас у розвідці підкреслили, що завдяки ретельно спланованій та чіткій роботі воєнних розвідників російський пілот перегнав вертоліт МІ-8АМТШ ВКС РФ, завантажений компонентами до бойових літаків.