В Іспанії знайшли мертвим російського пілота Кузьмінова, який перегнав вертоліт Мі-8 в Україну

Ексклюзивно
Російський пілот Максим Кузьмінов під час пресконференції у Києві, 5 вересня 2023 рік. Фото: Vitalii Nosach/Global Images Ukraine via Getty Images

Російського пілота Максима Кузьмінова, який влітку 2023 року під час операції Головного управління розвідки Міноборони перегнав гелікоптер Мі-8 армії РФ на територію України, знайшли мертвим у Іспанії.

Про це у коментарі Суспільному повідомив речник ГУР Андрій Юсов.

"Можемо підтвердити факт смерті", — зазначив представник відомства.

Водночас Юсов не уточнив інформацію стосовно причин смерті пілота.

19 лютого Il Corrispondente написало, що Кузьмінова нібито застрелили, коли він перебував у іспанському муніципалітеті Вільяхойоса 13 лютого.

Що відомо про операцію з перегону Мі-8 в Україну

3 вересня 2023 року начальник ГУР МО Кирило Буданов розповів про спецоперацію "Синиця", в ході якої вдалося виманити на територію України російський вертоліт Мі-8АМТШ з екіпажем.

"Змогли знайти правильний підхід до пілота, вивезти непомітно всю [його] родину, і, зрештою, створити такі умови, щоб він зміг перегнати це повітряне судно з екіпажем, який не знав, що відбувається. Коли вони зрозуміли, де сіли, то спробували втекти. На жаль, вони були знищені. Хотілося б [узяти] живими, але маємо що маємо", — зазначив тоді генерал-лейтенант.

Водночас у розвідці підкреслили, що завдяки ретельно спланованій та чіткій роботі воєнних розвідників російський пілот перегнав вертоліт МІ-8АМТШ ВКС РФ, завантажений компонентами до бойових літаків.