Спецоперація "Синиця". Буданов розповів, як ГУР виманило російський вертоліт Мі-8

. Очільник ГУР Кирило Буданов. Кадр з відео

Начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов розповів деталі спецоперації під назвою "Синиця", в ході якої вдалося виманити на територію України російський вертоліт Мі-8 з екіпажем.

Про це повідомили у пресслужбі ГУР.

"Змогли знайти правильний підхід до пілота, вивезти непомітно всю [його] родину, і, зрештою, створити такі умови, щоб він зміг перегнати це повітряне судно з екіпажем, який не знав, що відбувається. Коли вони зрозуміли, де сіли, то спробували втекти. На жаль, вони були знищені. Хотілося б [узяти] живими, але маємо що маємо", — зазначив генерал-майор.

Водночас у відомстві підкреслили, що завдяки ретельно спланованій та чіткій роботі воєнних розвідників російський пілот перегнав вертоліт МІ-8АМТШ ВКС РФ, завантажений компонентами до бойових літаків.

В ГУР додали, що 3 вересня у ефірі телемарафону вийде документальний фільм "Збиті льотчики Росії", де опишуть спецоперацію "Синиця", в якій українські захисники виманили російського пілота.

Своєю чергою автор циклу "Воєнна розвідка України" Артем Шевченко розповів, що операція "Синиця" була дуже подібною до операції "Діамант", яку провів у 1966 році ізраїльський Моссад, переконавши іракського пілота викрасти на той час найсучасніший радянський МіГ-21.