Трамп заявив, що "заохочував" би Росію до агресії проти НАТО. У Білому домі назвали такі погрози "ненормальними"

. Експрезидент США Дональд Трамп. Фото: AP

Колишній президент США Дональд Трамп згадав, як, перебуваючи на посаді, заявив одному з лідерів НАТО, що "заохочував би" Росію напасти на тих членів Альянсу, які роблять недостатні внески на оборону.

Про це політик повідомив під час виступу на мітингу в Південній Кароліні 10 лютого, передає BBC.

Трамп розповів, що на одній із зустрічей лідерів НАТО очільник неназваної "великої країни" представив гіпотетичну ситуацію, в якій не виконує фінансові зобов'язання у межах Альянсу і зазнає нападу з боку РФ й запитав, чи прийдуть США на допомогу в такому випадку.

"Я сказав: "Ви не заплатили? Ви порушили закон? Ні, я не захищатиму вас, насправді я заохочуватиму їх робити все, що вони захочуть. Ви повинні заплатити", — зазначив колишній американський президент.

Як пише Bloomberg, своєю чергою заступник прессекретаря Білого дому Ендрю Бейтс назвав слова Трампа "жахливими і ненормальними", а також такими, що ставлять під загрозу національну безпеку й економіку США

Речник також додав, що за президентства Джо Байдена "НАТО зараз є найбільш життєво важливим за всю історію".

Раніше Трамп стверджував, що у разі перемоги на виборах 2024 року "ще до інавгурації" врегулює війну Росії проти України.

5 листопада 2023 року Зеленський в інтерв'ю телекомпанії NBC запросив Трампа в Україну і вказав, що за 24 хвилини пояснить, що той не зможе досягти мирного врегулювання війни за добу.

Через два дні Трамп у відповідь на запрошення відмовився від візиту.

Нещодавно Зеленський припустив, що обрання Трампа очільником Сполучених Штатів може вплинути на політику американської держави.