Трамп стверджує, що "ще до інавгурації" врегулює війну між РФ та Україною — АР

Колишній президент США Дональд Трамп вказує на своїх прихильників. AP

Колишній президент США Дональд Трамп, який є одним із претендентів у кандидати на цей пост на наступних виборах, стверджує, що у разі перемоги на президентських виборах 2024 року він швидко  — “ще до інавгурації” — врегулює війну між Росією та Україною.

Про це пише АР.

Окреслюючи плани Трампа щодо зовнішньої політики, АР зазначає, що “Трамп стверджує, що ще до своєї інавгурації він врегулює війну між Росією та Україною”.

“Це включає, за його словами, припинення "нескінченного потоку американських скарбів в Україну" і звернення до європейських союзників з проханням відшкодувати США витрати на відновлення запасів”, — йдеться у матеріалі.

Також зазначається, що невідомо, чи наполягатиме Трамп на тому, щоб Росія пішла з території в Україні, яку вона захопила в ході війни, розпочатої в лютому 2022 року.

Крім того, повідомляється, що Трамп також заявив, що буде підтримувати Ізраїль у його війні з ХАМАСом і підтримуватиме зусилля Ізраїлю щодо "знищення" цього бойового угруповання. Він також заявив, що продовжить "фундаментальну переоцінку" мети і місії НАТО.

Як відзначає АР, значна частина президентської кампанії 2024 року проходила на тлі розслідувань щодо колишнього президента США Дональда Трампа і подальших звинувачень проти нього. Але менш ніж за рік до дня виборів Трамп домінує в перегонах за номінацію від республіканців і вже виклав широкий набір політичних цілей на випадок перемоги на другий термін.

Його ідеї і навіть питання, на яких він найбільше зосереджується, кардинально відрізняються від пропозицій президента Джо Байдена.

“Якщо плани Трампа будуть реалізовані, вони означатимуть кардинальну перебудову уряду, яка, можливо, матиме більше наслідків, ніж під час його першого терміну. Його президентство, особливо перші дні, було позначене хаосом, міжусобицями і хвилею поспіхом написаних указів, які швидко скасовувалися судами”, — пише АР.

Раніше стало відомо, що колишній президент США Дональд Трамп відмовився від візиту до України у відповідь на запрошення українського президента Володимира Зеленського, який в інтерв'ю телекомпанії NBC запросив Трампа в Україну і заявив, що за 24 хвилини пояснить йому, що той не зможе досягти мирного врегулювання російсько-української війни за добу.

Заява Трампа про війну

Колишній президент США Дональд Трамп у вересні 2023 року в інтервʼю "Meet the Press" заявив, що вирішить питання війни в Україні протягом 24 годин, якщо його знову переоберуть президентом.

"Якщо я скажу вам точно, я втрачу всі свої козирі. Я б сказав деякі речі Путіну. Я б сказав певні речі Зеленському", – сказав тоді Трамп, додавши, що укладе справедливу угоду для всіх.