Законопроєкт щодо мобілізації повинен бути про справедливість — Данілов

Секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов. Getty Images

Секретар Ради національної безпеки й оборони Олексій Данілов наголосив, що законопроєкт стосовно мобілізації повинен бути справедливим.

Про це посадовець повідомив у ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Принципово важливою є річ, яка фундаментальна. Закон щодо мобілізації, який мають прийняти, він повинен бути про справедливість. Мобілізація має бути справедлива", — зазначив Данілов.

Як підкреслив секретар РНБО, "не може бути так, що одні боронять державу, а інші спостерігають з-за рогу, чим все закінчиться".

Раніше глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що не бачить в парламенті тих, хто б підтримував у законопроєкті про мобілізацію норму щодо блокування рахунків громадян, які ухиляються від служби.

Що відомо про законопроєкт щодо мобілізації

26 грудня Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

Уряд 11 січня офіційно відкликав з парламенту законопроєкт про мобілізацію.

11 січня міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що команда відомства вже підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

12 січня голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що терміни повторного внесення законопроєкту про мобілізацію до Верховної ради не обговорювалися.

30 січня Кабмін затвердив оновлену версію законопроєкту про мобілізацію та передав її до Верховної ради. Своєю чергою у МО вказали, що коментарі та зауваження до документа були враховані спільно з Генштабом ЗСУ, урядом та народними депутатами.

7 лютого Верховна рада підтримала у першому читанні запропонований урядом оновлений законопроєкт про мобілізацію.