Законопроєкт про мобілізацію: Арахамія заявив про неприйнятність норм щодо блокування особистих рахунків громадян

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. Фото: УНІАН

Глава фракції "Слуга Народу" Давид Арахамія повідомив, що не бачить у парламенті тих, хто би підтримував у законопроєкті про мобілізацію норму про блокування особистих рахунків громадян, які ухиляються від військової служби.

Про це Арахамія написав у Телеграм, коментуючи ухвалення в першому читанні законопроєкту №10449 щодо військової служби, мобілізації та обліку.

"Точно неприйнятними є норми щодо блокування особистих рахунків громадян. Не бачу в Раді тих, хто би таке підтримував", — написав глава фракції "Слуга Народу".

Він пояснив, що питання до ухваленого в першому читанні законопроєкту про мобілізацію "є у всіх". Над ними працюватимуть у комітеті до другого читання.

Окрім блокування рахунків, у роботі, за його словами, також питання щодо людей з інвалідністю та аспірантів.

"Щодо людей з інвалідністю і тих, хто за ними доглядає, залишимо все в редакції чинного законодавства. Переглянемо ще раз підхід до аспірантів. Фінального рішення ще немає, будемо шукати компроміс", — наголосив Арахамія.

Він додав, що також депутати працюють у міжфракційній робочій групі над іншими пунктами законопроєкту. Вони мають збалансувати інтереси військового командування, бізнесу і громадян.

"Завдання не з легких, роботи буде багато", — написав депутат.

7 лютого Верховна рада підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт 10449 про посилення мобілізації. "За" проголосували 243 депутати.

Що відомо про законопроєкт щодо мобілізації

26 грудня 2023 року Кабмін вніс до Ради законопроєкт "Про удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

До цього президент Володимир Зеленський вказав, що під час обговорення питання стосовно закону про мобілізацію військові запропонували додатково призвати 450-500 тисяч людей.

Уряд 11 січня офіційно відкликав з парламенту законопроєкт про мобілізацію.

11 січня міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що команда відомства вже підготувала нову редакцію законопроєкту про мобілізацію з урахуванням всіх пропозицій, погоджених в робочому порядку з депутатами на засіданнях Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

12 січня голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що терміни повторного внесення законопроєкту про мобілізацію до Верховної ради не обговорювалися.

30 січня Кабмін затвердив оновлену версію законопроєкту про мобілізацію та передав її до Верховної ради. Своєю чергою у МО вказали, що коментарі та зауваження до документа були враховані спільно з Генштабом ЗСУ, урядом та народними депутатами.