Азербайджан обіцяє зупинити бойові дії за однієї умови – президент Алієв

. колаж Суспільного

Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що головною умовою припинення бойових дій в Нагірному Карабасі є виведення збройних сил Вірменії із регіону.

Про це президент Азербайджану повідомив у телеефірі, відповідаючи на запитання російських ЗМІ.

"У нас тільки одна умова – Збройні сили Вірменії безумовно, в повному складі та негайно повинні покинути наші землі. Ця умова в силі, і якщо уряд Вірменії її виконає, бої припиняться, кров перестане проливатися і в регіоні запанує мир. Ми хочемо миру і хочемо вирішення конфлікту", – зазначив Алієв.

Читайте також: Новий виток загострення у Нагірному Карабасі. Що відомо

Алієв додав, що кінцева мета Азербайджану "відновити справедливість і територіальну цілісність", тобто повернути контроль над Нагірним Карабахом.

Наразі у Нагірному Карабаху тривають бої між ЗС Азербайджану, карабаськими збройними формуваннями та вірменськими підрозділами. Обидві сторони рапортують про численні втрати суперника і спростовують заяви один одного.

Що відомо

  • Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни – всього до 20% міжнародно визнаної території. Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Посередником у налагодженні переговорів про мирне врегулювання конфлікту є Мінська група ОБСЄ.
  • 27 вересня в Нагірному Карабасі почався наступ азербайджанських військ. Азербайджан назвав відкриття вогню його військовими "контрнаступом", заявивши, що йдеться про відповідь на обстріли з боку вірменських сил. Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив Азербайджан у початку війни. Обидві країни заявили про вбитих і поранених та оголосили воєнний стан.
  • 28 вересня в Міноборони Азербайджану заявили, що внаслідок боїв за контроль над Нагірним Карабахом загинули 550 вірменських військових. У Міністерстві оборони Вірменії повідомляють про загибель 31 бійця.
  • Українські посольства закликали громадян утриматися від поїздок до Вірменії та Азербайджану.
  • Міністерство закордонних справ України виступило в підтримку територіальної цілісності Азербайджану та закликало обидві сторони конфлікту припинити кровопролиття.