Трамп у разі перемоги на виборах не покине українців — Джонсон

Зустріч Бориса Джонсона та Дональда Трампа у Нью-Йорку, США, 24 вересня 2019 року. Фото: AP

Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон вважає, що Дональд Трамп не покине українців у разі своєї перемоги на виборах у США, а президентство Трампа може бути саме тим, що потрібно світові.

Про це Джонсон написав у своїй колонці для Daily Mail.

"Якщо ви подивитеся на факти, ви дійсно можете довести – і я можу зробити це зараз – що президентство Трампа може бути саме тим, що потрібно світу. Дозвольте мені підкреслити, що це жодним чином не применшує чудових якостей Джо Байдена, який зробив багато хороших речей і який є твердим атлантистом і другом цієї країни", — написав Джонсон.

На думку колишнього британського прем'єра, Трамп не захоче увійти в історію, як президент який покинув Україну у боротьбі з Росією.

При цьому Джонсон наголосив, що саме Трамп ухвалив рішення надати Україні комплекси Javelin, які стали корисними для української армії у битві за Київ на початку повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році.

Також, за словами Джонсона, що Трамп першим заступився за Україну після окупації Криму у 2014 році, тоді як інші західні лідери не зробили нічого, включно з тодішнім президентом США Бараком Обамою.

"Ні французи, ні німці, ні, відверто кажучи, не зробив цього і тодішній уряд Британії, який вирішив – загадковим чином – вмити руки і довірити долю українців нормандському формату, що морально збанкрутував", — заявив експрем'єр-міністр.

Напередодні, 19 січня, президент Володимир Зеленський знову звернувся до колишнього очільника США Дональда Трампа та запропонував приїхати в Україну з візитом.

Раніше Трамп стверджував, що у разі перемоги на президентських виборах 2024 року "ще до інавгурації" врегулює війну РФ проти України.

5 листопада 2024 року Зеленський в інтерв'ю телекомпанії NBC запросив Трампа в Україну і вказав, що за 24 хвилини пояснить, що той не зможе досягти мирного врегулювання війни за добу.

Через два дні Трамп у відповідь на запрошення відмовився від візиту.

Нещодавно Зеленський припустив, що обрання Трампа очільником Сполучених Штатів може вплинути на політику американської держави.