. Президент України Володимир Зеленський. Фото: Associated Press

Президент Володимир Зеленський знову звернувся до колишнього очільника США Дональда Трампа та запропонував приїхати в Україну з візитом.

Відповідну заяву глава держави зробив у інтерв'ю британському телеканалу Channel 4 News, оприлюдненому 19 січня.

"Дональде Трамп, я запрошую вас до України, до Києва. Тож, якщо ви можете зупинити війну за 24 години, гадаю, цього буде достатньо, щоб приїхати будь-якого дня, коли я буду тут", — сказав Зеленський.

Водночас президента назвав "дуже небезпечним" те, що ексочільник США говорить про наміри "завершити війну" в Україні за 24 години.

"Тобто він каже, що буде самостійно ухвалювати рішення. Я навіть не говорю про Росію, без обидвох сторін, тобто без нас. Це вказує, що коли його ідея, яку ніхто не чув, не буде працювати для нас нашого народу, то він зробить все, щоб усе одно досягти донесення своєї ідеї. І ось це мене трішечки занепокоює", — додав глава держави.

Раніше Трамп стверджував, що у разі перемоги на президентських виборах 2024 року "ще до інавгурації" врегулює війну РФ проти України.

5 листопада 2023 року Зеленський в інтерв'ю телекомпанії NBC запросив Трампа в Україну і вказав, що за 24 хвилини пояснить, що той не зможе досягти мирного врегулювання війни за добу.

Через два дні Трамп у відповідь на запрошення відмовився від візиту.

Нещодавно Зеленський припустив, що обрання Трампа очільником Сполучених Штатів може вплинути на політику американської держави.