Колишній міністр оборони України Резніков повертається до адвокатської практики

Ексміністр оборони України Олексій Резніков. Фото: АР/Mindaugas Kulbis

Ексміністр оборони України Олексій Резніков повертається до адвокатської практики. Він поновив свої права на зайняття відповідною діяльністю.

Про це йдеться у повідомленні Національної асоціації адвокатів України.

"Право на заняття адвокатською діяльністю ексміністра оборони України Олексія Резнікова поновлено згідно з п. 1 ч. 4 ст. 31 Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" з 16 січня 2024 року на підставі його заяви. Відповідні зміни внесені до особистої картки адвоката у Єдиному реєстрі адвокатів України", — йдеться у повідомленні.

Резніков зупинив право на заняття адвокатською діяльністю у березні 2020 року одразу після призначення на посаду віцепрем'єр-міністра — міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (постанова Верховної ради від 04.03.2020 № 516-IX "Про формування складу Кабінету міністрів України"). 3 листопада 2021 року Верховна рада звільнила його з посади віцепрем'єра, а  на наступний день призначила на посаду міністра оборони України (постанова від 04.11.2021 №1857-IX).

Адвокатська кар'єра Резнікова

Олексій Резніков отримав свідоцтво адвоката у 1994 році у Львівській обласній КДКА. До роботи у Кабміні він працював у юридичних фірмах і адвокатських об'єднаннях. З 2008 року також був депутатом Київської міської ради, заступником міського голови — секретарем Київської міської ради, заступником голови Київської міської державної адміністрації.

Наприкінці квітня 2014 року на позачерговому з’їзді адвокатів України в Одесі, Резнікова було обрано одним із трьох членів Вищої ради юстиції (сьогодні – Вища рада правосуддя) за квотою адвокатури.

Відставка Олексія Резнікова з посади міністра оборони

3 вересня 2023 року Володимир Зеленський оголосив про намір замінити міністра оборони Олексія Резнікова на Умєрова, який тоді очолював Фонд держмайна.

5 вересня 2023 року Рада проголосувала за відставку Резнікова, що напередодні подав заяву спікерові парламенту Руслану Стефанчуку.

Того ж дня народні депутати підтримали звільнення Умєрова з посади керівника Фонду державного майна України.

Хто такий Рустем Умєров

У велику політику Умєров прийшов у 2019-му, коли партія "Голос" ввійшла до Верховної ради. У 2020 році він розпочав парламентські слухання щодо деокупації та реінтеграції Криму.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії Умєров брав участь у перемовинах щодо обміну полонених. З його допомогою вдалось повернути зокрема й оборонців "Азовсталі".

Фонд держмайна під керівництвом Рустема Умєрова отримав майже чотири мільярди гривень від продажу об'єктів.