Резніков — перший міністр, якого після відставки проводжали оплесками — нардеп

Народний депутат Андрій Осадчук в кулуарах Верховної ради України, у Києві, 17 грудня 2019 рік. Фото: УНІАН/Олександр Кузьмін

Народний депутат від фракції "Голос" Андрій Осадчук заявив, що Олексій Резніков — це перший міністр за дев'яте скликання парламенту, якого після відставки "проводжали оплесками".

Про це Андрій Осадчук сказав на пресконференції, передає кореспондентка Суспільного.

"Думаю, це була взагалі погана історія, коли надмірно медійна емоційність в обговоренні насправді досить дрібних питань створили дуже негативну ауру навколо міністра і Міноборони, думаю, Офіс президента був вимушений ухвалити таке рішення, але це точно не йде на користь українській обороноздатності й взагалі Україні в цій війні", — сказав Осадчук.

Нардеп зазначив, що за ці 18 місяців Міноборони пройшло "величезний шлях".

"Я вважаю, що міністр Резніков провів велику і важливу роботу, може я помиляюся, але це перший із міністрів, який перед звільненням прийшов у Верховну раду, який мав звіт. Перший міністр за цю Верховну раду (дев'ятого скликання — ред.) і каденцію Зеленського, якого проводжали, може не ввесь зал, але з оплесками. Я думаю, що це справедливо, але так само очевидно, що його команда і він особисто не змогли справитися з медійними наративами, з гучними, я думаю, не дуже підставними дискусіями, які були в соціальних мережах, у медіа", — сказав Андрій Осадчук.

Щодо нового кандидата на посаду міністра оборони України Рустема Умєрова, Осадчук заявив, що він "ефективний менеджер".

"Я дійсно можу зі свого боку підтвердити, що він пан Умєров — дуже ефективний менеджер, його робота в ФДМУ показала, що він не погано може все це робити. Багато депутатів сьогодні казали, що як добре, що не було корупційних скандалів, але я думаю, що він зміг якось організувати роботу і внутрішньо і зовнішньо навколо Фонду, що це ззовні сприймалося дуже коректно, і загальні результати, озвучені Умєровим, вони добре виглядають", — сказав Осадчук.

Водночас нардеп підкреслив, що особисто йому не подобається ротація міністрів, але факт призначення Рустема Умєрова на посаду глави Міноборони — "непоганий варіант".

Мені не подобається вся ця історія з ротацією (міністрів — ред.), але сам факт очікуваного призначення Рустема Умерова, він є досить непоганим варіантом з усіх можливих, які звучали. Він буде відігравати величезну роль у досягнені перемоги на всіх можливих фронтах", — констатував Андрій Осадчук.

Відставка Олексія Резнікова

3 вересня Володимир Зеленський оголосив про намір замінити міністра оборони Олексія Резнікова на Умєрова, який тоді очолював Фонд держмайна.

5 вересня Рада проголосувала за відставку Резнікова, що напередодні подав заяву спікерові парламенту Руслану Стефанчуку.

Того ж дня народні депутати підтримали звільнення Умєрова з посади керівника Фонду державного майна України.

Хто такий Рустем Умєров

У велику політику Умєров прийшов у 2019-му, коли партія "Голос" ввійшла до Верховної ради. У 2020 році він розпочав парламентські слухання щодо деокупації та реінтеграції Криму.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії Умєров брав участь у перемовинах щодо обміну полонених. З його допомогою вдалось повернути зокрема й оборонців "Азовсталі".

Фонд держмайна під керівництвом Рустема Умєрова отримав майже чотири мільярди гривень від продажу об'єктів.