Данілов: Оцінювати роботу Резнікова на посаді глави Міноборони — прерогатива президента

Секретар РНБО Олексій Данілов під час інтерв'ю виданню Associated Press, 17 квітня 2023 року, фото: AP

Секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов заявив, що давати оцінку роботі Олексія Резнікова на посаді міністра оборони — прерогатива президента.

Про це посадовець повідомив у ефірі телемарафону "Єдині новини".

"Олексій Юрійович (Резніков — Ред.) у важкі часи очолив Міністерство. Це був період, коли країна і наші військові готувалися до великого вторгнення РФ. Всі бачили кожен день роботу нашого міністра, процеси, які відбувалися у "Рамштайні" та інших речах. Тому треба подякувати міністру за ту роботу, яку він зробив під час складного періоду перебування нашої країни в стані війни", — зазначив Данілов.

Рустема Умєрова, який може очолити Міноборони, секретар РНБО назвав людиною, що "має досвід і тривалий проміжок часу перебуває в русі з визволення Криму".

"Є сподівання, що міністерство буде продовжувати займатися питаннями постачання озброєння, міцності наших Збройних сил. І не буде провалу, коли один керівник йде, а інший приходить. Ми перебуваємо у стані війни й не можемо допустити такі речі. Я більш ніж впевнений, що цього не станеться", — додав посадовець.

Що цьому передувало

3 вересня Зеленський оголосив про намір замінити міністра оборони Олексія Резнікова на Умєрова, який тоді очолював Фонд держмайна.

5 вересня Рада проголосувала за відставку Резнікова, що напередодні подав заяву спікерові парламенту Руслану Стефанчуку.

Того ж дня народні депутати підтримали звільнення Умєрова з посади керівника Фонду державного майна України.

Хто такий Рустем Умєров

У велику політику Умєров прийшов у 2019-му, коли партія "Голос" ввійшла до Верховної ради. У 2020 році він розпочав парламентські слухання щодо деокупації та реінтеграції Криму.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії Умєров брав участь у перемовинах щодо обміну полонених. З його допомогою вдалось повернути зокрема й оборонців "Азовсталі".

Фонд держмайна під керівництвом Рустема Умєрова отримав майже чотири мільярди гривень від продажу об'єктів.