Сторони конфлікту в Карабасі заявляють про загибель мирних жителів

. AP

Азербайджан і представники самопроголошеного Нагірного Карабаху заявляють про жертви серед цивільного населення в результаті обстрілів 27 вересня.

У повідомленні генпрокуратури Азербайджану йдеться про загибель п'яти членів однієї сім'ї.

"Висловлюємо глибоке співчуття з приводу того, що житель села Гашалти Нафталанського району і 4 члени його сім'ї були вбиті в результаті артилерійського обстрілу вірменськими збройними силами мирного населення Азербайджану", – йдеться у повідомленні.

Генпрокуратура Азербайджану за фактом загибелі людей порушила кримінальну справу за п'ятьма статтями Кримінального кодексу.

Крім того, генпрокуратура повідомила про поранення 19 мирних жителів, які були госпіталізовані з різними пораненнями.

Як повідомляє вірменська служба "Радіо Свобода", омбудсмен невизнаного Нагірного Карабаху Артак Бегларян заявив, що серед мирного населення є двоє загиблих та щонайменше 30 поранених.

Тим часом заступник міністра оборони невизнаного Нагірного Карабаху Артур Саргсян заявив, що, за попередніми даними, з вірменської сторони є 16 загиблих і понад 100 поранених.

Що відомо

  • У Вірменії оголосили воєнний стан та мобілізацію. З 28 вересня воєнний стан запровадили в Азербайджані.
  • 27 вересня у збройному конфлікті Вірменії та Азербайджану сталося загострення. Міноборони Азербайджану заявило, що Вірменія обстріляла села і позиції азербайджанської армії у прифронтовій зоні, президент Ільхам Алієв повідомив про загиблих серед цивільного населення. У відповідь премʼєр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах і оголосив загальну мобілізацію. Україна вже висловила занепокоєння через загострення конфлікту.
  • Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни – всього до 20% міжнародно визнаної території.
  • Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Мінська група ОБСЄ, створена в 1992 році, є посередником у налагодженні переговорів про мирне врегулювання конфлікту. До групи входять Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Німеччина, Італія, Швеція, Фінляндія і Туреччина. Співголовами групи є Росія, Франція і США.
  • Азербайджан не вважає самопроголошену Нагірно-Карабаську республіку стороною конфлікту і відмовляється вести з нею переговори.