У Придністров'ї заявили, що на кордоні з Україною сталася стрілянина. У ДПСУ сказали, що це "провокативна інформація"

Ексклюзивно
Вид на Тирасполь — столицю самопроголошеного Придністров'я, 28 квітня 2022 року. Фото: Stringer/Anadolu Agency via Getty Images.

У так званому міністерстві державної безпеки самопроголошеної Придністровсько-Молдавської Республіки заявили, що 7 січня поблизу придністровсько-українського кордону стався інцидент із застосуванням вогнепальної зброї.

Про це йдеться у заяві відомства.

"7 січня 2024 року поблизу придністровсько-українського кордону стався інцидент із застосуванням вогнепальної зброї, після завершення якого двоє придністровських громадян було переміщено на територію України. Наразі з'ясовуються обставини того, що сталося", — йдеться у повідомленні.

У коментарі Суспільному речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко заявив, що наразі українським прикордонникам невідомо про "подібний інцидент" і скоріше за все ця інформація має "провокативний характер".

"Мені не відомо про якісь інциденти на кордоні з Молдовою на Придністровському сегменті. Нестандартних ситуацій прикордонними нарядами не фіксувалося. Заява, так званої Придністровсько-Молдавської Республіки скоріше несе провокативний характер, з метою звинуватити в чомусь Україну, до того ж ми розуміємо, що цей анклав має проросійську направленість", — сказав Демченко

Що відомо про ситуацію у Молдові

Президент Зеленський під час виступу на саміті ЄС 9 лютого 2023 року заявив про "план Росії взяти Молдову під свій контроль". Служба інформації та безпеки Молдови підтвердила, що молдовська сторона отримувала від України дані про наміри Росії провести кампанію з дестабілізації ситуації в державі.

13 лютого 2023 року президентка Молдови Мая Санду підтвердила цю інформацію і заявила, що за допомогою протестів опозиції РФ має намір здійснити держпереворот у Молдові та змінити владу в Кишиневі.

20 лютого 2023 року президент України заявив, що Росія давно планувала змінити владу та влаштувати провокації у Молдові, про що він уже попередив президента Маю Санду. Однак Молдова і РФ не мають спільного кордону, а росіяни могли перекидати своїх військових лише в аеропорт у Кишиневі. 21 лютого прем'єр-міністр Дорін Речан підтвердив слова Зеленського про те, що РФ планує захопити аеропорт у Кишиневі для перекидання військових до Молдови.