Прем'єр Молдови підтвердив слова Зеленського про плани РФ захопити аеропорт Кишинева для перекидання військових

. Новопризначений прем'єр-міністр Молдови Дорін Речан виступає перед членами парламенту в Кишиневі, Молдова, 16 лютого 2023 року. Фото: AP

Прем'єр-міністр Дорін Речан підтвердив слова президента України Володимира Зеленського про те, що РФ планує захопити аеропорт у Кишиневі для перекидання військових до Молдови.

Про це він сказав відповідаючи на питання про заяву президента України Володимира Зеленського про те, що РФ може використати аеропорт у Кишиневі, щоб підготувати держпереворот у країні, повідомляє Moldova 1.

"Є кілька сценаріїв дестабілізації. Вони включають кілька деталей, у тому числі й ті, про які ви згадали, цитуючи слова президента Зеленського", — сказав прем'єр Молдови.

Однак, як запевнив Речан, молдовські органи готові впоратися із цими викликами.

Він наголосив, що Молдова значно посилила свої можливості після спроб дестабілізувати ситуацію в країні минулої осені, тому влада зараз готова "до різних сценаріїв, спрямованих на безпеку Республіки Молдова".

"Наша мета — забезпечити мир і стабільність у країні, зокрема й придністровського регіону. Молдова виступає за мирне врегулювання придністровського конфлікту, і ми повинні узгоджувати наші цілі для досягнення миру та безпеки", — сказав прем'єр.

Україна завжди готова допомогти Молдові, якщо Росія вирішить відкрити у Придністров'ї другий фронт.

Напередодні Зеленський заявив в інтерв'ю німецькому виданню Die Welt, що Росія давно планувала змінити владу та влаштувати провокації у Молдові, про що він уже попередив президента Маю Санду. Однак Молдова і РФ не мають спільного кордону, а росіяни могли перекидати своїх військових лише в аеропорт у Кишиневі.

"Тому вони мають використовувати цей аеропорт та своїх військових у Придністров'ї", — сказав Зеленський.

Що відомо про ситуацію у Молдові

Президент України Володимир Зеленський під час виступу на саміті ЄС 9 лютого заявив про "план Росії взяти Молдову під свій контроль". Служба інформації та безпеки Молдови підтвердила, що молдовська сторона отримувала від України дані про наміри Росії провести кампанію з дестабілізації ситуації в державі.

13 лютого президентка Молдови Мая Санду підтвердила цю інформацію і заявила, що за допомогою протестів опозиції РФ має намір здійснити держпереворот у Молдові та змінити владу в Кишиневі.

Читайте також

У Молдові сподіваються, що перемога України допоможе врегулювати конфлікт у Придністров'ї

Молдова заявила, що знайшла на своїй території бойову частину російської ракети

Молдова просить союзників про протиповітряну оборону

Молдова заявила про ризик вторгнення РФ на її територію