Вивозили призовників через Одещину до Придністровʼя: СБУ затримала злочинне угрупування

СБУ. фото: СБУ

Служба безпеки України разом зі спецслужбою Молдови затримали злочинне угрупування, яке вивозило військовозобовʼязаних через Одеську область до невизнаного Придністровʼя.

Про це 4 січня повідомили в СБУ.

За їхніми даними, угрупування діяло на користь РФ. Вони незаконно переправляли військовозобовʼязаних за межі України. Маршрут "трафіку" пролягав з території Одеської області до самопроголошеного Придністров’я, а далі до Молдови. Вартість послуги становила до 5 тисяч доларів.

"Зловмисники підвозили своїх "клієнтів" до кордону із невизнаним Придністров’ям, а далі проводили їх лісовими стежками поза контрольно-пропускними пунктами", — йдеться у повідомленні.

В Молдові затримали двох учасників угрупування під час того, як вони супроводжували військовозобов'язаних. Ще двох учасників викрили в Одесі, коли вони готували до відправлення за кордон потенційних призовників.

Злочинне угрупування організували двоє жителів невизнаного Придністров’я. Вони мають українські та молдовські паспорти, а також перебувають у полі зору російських спецслужб, зазначили в СБУ.

"Щоб знайти "клієнтів", фігуранти створили декілька "спеціалізованих" Телеграм-каналів, де за гроші пропонували своє сприяння у втечі від мобілізації в нашій державі. Для конспірації незаконних прибутків учасники банди вимагали від ухилянтів "розраховуватись за послуги" через власні криптогаманці", — йдеться у повідомленні.

Всім учасникам угруповання планують повідомити про підозру за ч. 2 ст. 332 Незаконне переправлення осіб через державний кордон України.Кримінального кодексу України. Зокрема заочну підозру готують двом організаторам "схеми", які наразі переховуються у так званому Придністровʼї.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області