У підземці Києва є щонайменше 7 проблемних ділянок — міськрада

Марафон
Вхід до однієї зі станцій київського метрополітену. Фото: Юрій Свиридюк / Суспільне

За оцінками різних спеціалістів, у київському метрополітені є ще щонайменше сім проблемних ділянок, на яких зафіксовані просідання грунту.

Про це в етері марафону "Єдині новини" заявив депутат Київської міськради Андрій Вітренко.

"За нашими оцінками і за оцінками спеціалістів, за оцінками експертів, є приблизно ще сім проблемних ділянок... Сім ділянок, на яких також є просідання, на яких також є зміни в рельєфі залягання гілок метрополітену", — заявив Вітренко.

Він зазначив, що проблеми є з боку Харківського масиву — станції метро "Осокорки" – "Позняки" — там є присідання. Також, як і раніше повідомлялося, на синій гілці метрополітену просідання трошки далі, ніж "Почайна", додав депутат.

Раніше перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник заявив, що через просідання тунелів на ділянці між станціями "Почайна" і "Тараса Шевченка" відбудуться планові роботи і ремонт, але немає "ніяких великих проблем".

Що відомо про ремонт тунелю київського метро

8 грудня в Києві закрили кілька станції метро у зв'язку з терміновим ремонтом на перегінному тунелі між станціями "Деміївська" та "Либідська". Поїзди їздитимуть від станції "Героїв Дніпра" до станції "Либідська".

Попередньо причиною називають розгерметизацію тунелю та появу тріщин в стінах. Київська міська прокуратура розпочала досудове розслідування через підтоплення підземки.

У метрополітені запевнили, що станції "Деміївська", "Голосіївська", "Васильківська", "Виставковий центр", "Іподром", "Теремки" продовжать цілодобову роботу в режимі укриття.

Із 8 грудня, від станції метро "Теремки" до станції "Либідська" курсує наземний транспорт, що дублює маршрути закритих станцій підземки.

Від 12 грудня змінюються два маршрути громадського транспорту між станціями метро "Либідська" та "Деміївська". Це автобус №2-М та тролейбус №12. Із 13 грудня, від станції метро "Либідська" до станції метро "Деміївська" буде організовано рух тимчасового автобусного маршруту № 60.

13 грудня в метро запрацював "човниковий" рух між станціями "Теремки" та "Деміївська".

14 грудня Київрада проголосувала за те, щоб пасажири метро не переплачували за вимушену пересадку через закриті станції підземки.