Українці у Британії стають жертвами "витонченої" візової афери — The Independent

Українські біженці, 4 березня 2022 р., Польща. Ілюстративне фото: AP/Маркус Шрайбер

Благодійні організації фіксують, що українські біженці дедалі частіше стають жертвами шахраїв та прибувають до Британії з підробленими візами та фальшивими обіцянками родин спонсорів за програмою Homes for Ukraine.

Про це пише The Independent.

Українці платять сотні фунтів стерлінгів за листи з "дозволом на поїздку" до Великої Британії та підроблені британські візи. За даними благодійної організації Settled, вона має справу до п’яти таких випадків щотижня.

Міністерство внутрішніх справ Британії заявило, що постійно працює над виявленням і запобіганням цьому типу шахрайства, в якому звинуватило організовані злочинні групи.

"Я була впевнена, що мої спонсори чекають мене в Англії. Але коли я прибула в аеропорт, я виявила, що мій лист від Міністерства внутрішніх справ був підробкою. Офіцер поставив у моєму паспорті штамп із тимчасовою візою та сказав мені піти до місцевої влади, де, як було сказано, жив мій "спонсор". Коли виявилося, що спонсор там не зареєстрований, я мало не знепритомніла. Що робити? Мені більше не було куди йти", — розповіла одна з ошуканих українок.

Такі люди не можуть офіційно працювати, вчитися, подати заявку на отримання пільг або відвідати лікаря, поки не отримають відповідне оформлення, а це може зайняти місяці.

Благодійна організація "Опора" також часто стикається з українцями, які стають об’єктами шахрайства з отриманням віз.

"Можна з упевненістю сказати, що щотижня ми отримуємо два-три повідомлення від людей про шахрайства", — сказав керуючий директор організації Стен Бенес.

Понад 6 мільйонів українців стали біженцями

Як свідчать дані ООН станом на 10 жовтня, понад 6,2 мільйона українців стали біженцями від початку повномасштабного вторгнення Росії.

В Організації поінформували, що понад 5,14 мільйона з українських біженців подали заяви на отримання статусу тимчасового резидента в сусідніх західноєвропейських країнах.

Рада Європейського союзу продовжила термін дії механізму тимчасового захисту для українців, які рятуються від війни, до березня 2025 року.