Майже 5000 українців у Британії можуть залишитися без даху над головою

. Будівля британського парламенту, ілюстративне фото: Getty Images

Близько 8% (4890) українських сімей біженців, прийнятих у рамках британської програми надання біженцям за програмою "Дім для України, ризикують залишатися під загрозою залишитися бездомними.

Про це йдеться у звіті Національного контрольно-ревізійного управління Великої Британії.

У звіті також зазначається, що ця цифра, ймовірно, зросте, оскільки більше спонсорських домовленостей з урядом Сполученого Королівства припиняться. Загалом з початку повномасштабного вторгнення Росії до Великої Британії приїхали 131 тисяча українців як біженці.

Програма "Дім для України" була створена для допомоги тим, хто прибуває до Британії, надаючи їм спонсорську допомогу. Близько 75 000 людей зголосилися спонсорувати українців, йдеться у звіті.

Крім того, уряд країни витратив 2,5 мільярда доларів на фінансування схеми, більшість з яких пішла на тарифи для місцевої влади та виплати тим, хто спонсорував біженців.

Проте ця схема не передбачає безстрокову підтримку для українців у Британії, і навіть трирічні візи, які пропонуються першим українцям, які приїдуть за цією схемою, закінчаться в березні 2025 року.

Понад 6 мільйонів українців стали біженцями

Як свідчать дані ООН станом на 10 жовтня, понад 6,2 мільйона українців стали біженцями від початку повномасштабного вторгнення Росії.

В Організації поінформували, що понад 5,14 мільйона з українських біженців подали заяви на отримання статусу тимчасового резидента в сусідніх західноєвропейських країнах.

Рада Європейського союзу продовжила термін дії механізму тимчасового захисту для українців, які рятуються від війни, до березня 2025 року.