Ізраїль зруйнував мережу тунелів ХАМАСу в Газі

ЗМІ
. Ізраїльські військові. Фото: Міноборони Ізраїлю

Армія оборони Ізраїлю оголосила, що зруйнувала основну мережу тунелів бойовиків ХАМАСу, приховану під площею Палестини в місті Газа.

Про це пише The Times of Israel.

За словами військових, найвищі посадовці ХАМАСу сховалися під землею в мережі тунелів, коли угруповання 7 жовтня розпочало наступ на південь Ізраїлю.

Підпільна мережа тунелів була пов’язана з будинками, офісами та таємними квартирами високопосадовців ХАМАСу, у тому числі Мухаммада Дейфа, лідера військового крила угруповання, та Ях’ї Сінвара, високопосадовця ХАМАС у Газі.

ЦАХАЛ просканував тунелі та отримав з них розвідувальну інформацію протягом останніх днів. У вівторок представники ЦАХАЛу провели для ЗМІ екскурсію площею і входами в тунелі.

Площа Палестини розташована в елітному районі Рімал міста Газа, районі, який до війни вважався центром влади еліти анклаву, де проживають високопосадовці терористичної групи, яка керує сектором.

Армія Ізраїлю вважає, що тунелі використовували високопосадовці ХАМАСу, щоб сховатися глибоко під землею під час перших атак на Ізраїль 7 жовтня.

Що відомо про вторгнення ХАМАСу в Ізраїль

Вранці 7 жовтня, бойовики руху ХАМАС вторглися на територію Ізраїлю із Сектора Гази, узявши під контроль кілька населених пунктів у прикордонній зоні та захопивши десятки заручників. У відповідь ЦАХАЛ розпочав проти бойовиків контртерористичну операцію. Наступного дня, 8 жовтня, у країні ввели воєнний стан, скасовані усі авіарейси.

Вранці 9 жовтня речник армії Ізраїлю сказав, що ЦАХАЛ відновив контроль над усіма прикордонними містами Гази, з яких розпочався наступ бойовиків, а очільника ХАМАСу Ях'ю Сінвара збираються ліквідувати.

ХАМАС захопив понад заручників після свого наземного вторгнення, серед них діти, люди похилого віку та молодь. Він попередив, що почне вбивати заручників кожного разу, коли Ізраїль завдасть удару по цивільній цілі в Газі без попередження.

9 жовтня також міністр оборони Ізраїлю Йоав Ґаллант заявив про "повну облогу" Сектору Гази в межах боротьби з терористичним угрупованням ХАМАС, зокрема й про знеструмлення регіону. При цьому ЦАХАЛ продовжує завдавати ударів по регіону.

11 жовтня у Секторі Гази припинилося постачання електроенергії. Це сталося після того, як на єдиній електростанції закінчилося паливо. 12 жовтня міністр енергетики Ізраїлю Ісраель Кац заявив, що Сектор Гази залишатиметься без світла, води та палива, поки не будуть звільнені заручники з Ізраїлю.

13 жовтня Армія оборони Ізраїлю закликала цивільних мешканців міста Газа евакуюватисяу південному напрямку "задля власної безпеки та захисту".

Контрольно-пропускний пункт Рафах, який є основним пунктом виїзду з непідконтрольної Ізраїлю території Гази, згідно з повідомленнями офіційних осіб в Газі і єгипетських джерел, був закритий з 10 жовтня після ізраїльських бомбардувань Сектору Гази. Генсек ООН Антоніу Гуттереш закликає відкрити гуманітарні коридори і звільнити заручників, яких захопили бойовики ХАМАСу.

Ввечері 17 жовтня ХАМАС звинуватив Ізраїль в атаці на лікарню в Секторі Гази. Внаслідок влучання ракети загинули понад 500 людей, сотні людей отримали травми.

27 жовтня речник ЦАХАЛу контрадмірал Даніель Хагарі заявив, що ізраїльські сухопутні війська "розширюють свої наземні операції" та посилять повітряні удари у Секторі Гази.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу 28 жовтня повідомив, що другий етап війни проти ХАМАСу розпочався напередодні ввечері.

Міністр оборони Ізраїлю Йоав Галлант 13 листопада заявив, що бойовики угруповання ХАМАС втратили контроль над Газою, а згодом ізраїльські війська змогли увійти у держустанови Гази.

Зранку 24 листопада між Ізраїлем і ХАМАСом розпочалося чотириденне перемир'я, яке супроводжувалося щоденним звільненням груп заручників. Воно закінчилося 1 грудня.