Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що багатоцільові винищувачі F-16, які Україні передадуть західні партнери, потребуватимуть певної модернізації.
Про це полковник повідомив у ефірі телемарафону "Єдині новини".
"Треба ці літаки буде модернізовувати, тому що ми протистоїмо серйозній "машині". Російська авіація — це близько 1,5 тисячі бойових літаків. Таким чином вони мають технологічні літаки Су-35, Су-34. Потрібно, щоб F-16 не поступався по параметрах", — пояснив Ігнат.
Речник ПС зазначив, що РФ використовує проти України "не всю свою армаду", але літаки окупантів технологічно більш розвинені.
Раніше полковник розповів, винищувачі F-16 не зможуть збивати російські балістичні ракети, але допоможуть дати відсіч авіації Росії.
Що відомо про передачу України F-16
Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак і голова уряду Нідерландів Марк Рютте 19 травня оголосили про готовність США схвалити навчання українських пілотів на винищувачах F-16.
Радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що Сполучені Штати можуть надати згоду на передачу Україні бойових літаків, зокрема F-16, за умови, що вони не застосовуватимуться для ударів по території РФ.
20 травня нідерландський онлайн-сервіс для аналізу в сфері оборони повідомив, що Нідерланди скасували угоду про продаж винищувачів F-16 приватній компанії Draken International.
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час саміту G7 підтвердив, що його країна готова надати допомогу в підготовці українських військових пілотів.
Після саміту G7 стало відомо, що США розблокували навчання українських пілотів на винищувачах та постачання авіатранспорту іншими державами.
Американський президент Джо Байден підтвердив намір США навчати українських пілотів на F-16, проте зауважив, що Київ пообіцяв не застосовувати літаки для ударів по російській території.
22 травня речник Держдепу США Метью Міллер заявив, що постачання Україні винищувачів F-16 є пріоритетом. Реалізовувати відповідний план партнери України розпочнуть у найближчі місяці.
Наступного дня генсек НАТО Єнс Столтенберг вказав, що західні союзники визначатимуть індивідуально, коли починати навчання українських пілотів на винищувачах F-16.
20 серпня прем'єрка Данії Метте Фредеріксен заявила, що країна планує відправити Україні 19 літаків F-16, перші шість — ближче до Нового року.
Зеленський повідомив, що Нідерланди нададуть 42 літаки. Літаки відправлять після того, як будуть виконані умови, серед яких забезпечення необхідної інфраструктури та завершення навчання пілотів.
13 листопада у Румунії на військово-повітряній базі за 100 км від Бухареста відкрили навчальний центр пілотів F-16, де тренуватимуть українців.