Британія та Нідерланди заявили про готовність США схвалити навчання українських пілотів на F-16

. Винищувач F-16 на військовій базі Лакенхті, Велика Британія, фото: Getty Images

Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак і голова уряду Нідерландів Марк Рютте оголосили про готовність США схвалити навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

Сунак привітав підтримку США ініціативи кількох країн, включно з Великою Британією, щодо навчання українських пілотів з управління винищувачами.

"Велика Британія працюватиме зі США, Нідерландами, Бельгією та Данією, щоб забезпечити Україну бойовим повітряним потенціалом, якого вона потребує", — написав він у Twitter.

Прем'єр Нідерландів також схвалив навчання українських пілотів і зазначив, що "умови розроблять в найближчі тижні".

"Разом із моїми британськими, данськими та бельгійськими колегами ми вітаємо новину про те, що Сполучені Штати готові схвалити навчання українських пілотів на винищувачах F-16. Умови будуть розроблені в найближчі тижні. Україна може розраховувати на непохитну підтримку Нідерландів та своїх міжнародних партнерів" — написав Рютте у Twitter.

Водночас офіційно у Білому домі наразі таке рішення не підтвердили.

Раніше канал CNN з посиланням на джерело повідомив, що президент США Джо Байден під час зустрічі з лідерами країн G7 заявив, що Вашингтон підтримуватиме спільні зусилля з союзниками та партнерами щодо підготовки українських пілотів на літаках четвертого покоління, зокрема на винищувачах F-16.

Лідери G7 зустрічаються 19-21 травня в японському місті Хіросіма. Президент України Володимир Зеленський візьме участь у зустрічі в Японії в онлайн-режимі.

Чи отримає Україна західні винищувачі

У січні 2023-го міністр оборони України Резніков повідомив, що "надіслав Санта-Клаусу листівку зі списком побажань, і винищувачі також у цьому списку".

Глава МЗС Кулеба повідомив, що союзники України почали працювати над питанням постачання Силам оборони України винищувачів F-16.

16 січня президент США Байден заявив, що США не передають Україні F-16. Водночас Financial Times з посиланням на джерела повідомило, що Штати можуть передати Україні винищувачі F-16 або дати "зелене світло" на їхній реекспорт.

Також Британія та Німеччина заявили, що поки що не розглядають можливість передачі Україні винищувачів.

На девʼятому "Рамштайні", де очікувався розгляд питання авіації для України, партнери вирішили надати Україні більше боєприпасів, ППО та підзвітності.