F-16 для України: у Повітряних силах розповіли, які цілі можуть збивати західні винищувачі

. Винищувачі F-16 американського виробництва пролітають у небі над столицею Польщі, беручи участь у масштабному військовому параді на честь Дня польської армії, 15 серпня 2023 року, AP Photo/Czarek Sokolowski

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що багатоцільові винищувачі F-16 не зможуть збивати російські балістичні ракети, але допоможуть дати відсіч авіації РФ.

Про це полковник повідомив у ефірі телемарафону "Єдині новини".

"F-16 навряд будуть якось допомагати у боротьбі з балістикою. Балістика — це наземні установки, можуть у будь-якій точці спрацювати, випустити ракету. Проти балістичних ракет F-16 не можуть працювати", — сказав Ігнат.

Водночас речник Повітряних сил зазначив, що F-16 знищувати аеродинамічні цілі, а також працювати по наземних, надводних цілях.

Полковник підкреслив, що українські льотчики й наземний персонал продовжують проходити підготовку на різних майданчиках.

За словами Ігната, "географія цих майданчиків зростає", тому що кожна держава, яка входить до складу авіаційної коаліції, "надає можливість займатися тим чи іншим процесом".

Окрім цього, речник Повітряних сил наголосив, що дуже непросто перейти на управління західними літаками.

"Ми це робимо у дуже рекордні терміни. Дійсно очікуємо на літаки, які спроможні дати відсіч російській авіації. Нам потрібна перевага у повітрі. Без переваги у повітрі дуже важко наземним військам", — додав полковник.

Що відомо про передачу України F-16

Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак і голова уряду Нідерландів Марк Рютте 19 травня оголосили про готовність США схвалити навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

Радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що Сполучені Штати можуть надати згоду на передачу Україні бойових літаків, зокрема F-16, за умови, що вони не застосовуватимуться для ударів по території РФ.

20 травня нідерландський онлайн-сервіс для аналізу в сфері оборони повідомив, що Нідерланди скасували угоду про продаж винищувачів F-16 приватній компанії Draken International.

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час саміту G7 підтвердив, що його країна готова надати допомогу в підготовці українських військових пілотів.

Після саміту G7 стало відомо, що США розблокували навчання українських пілотів на винищувачах та постачання авіатранспорту іншими державами.

Американський президент Джо Байден підтвердив намір США навчати українських пілотів на F-16, проте зауважив, що Київ пообіцяв не застосовувати літаки для ударів по російській території.

22 травня речник Держдепу США Метью Міллер заявив, що постачання Україні винищувачів F-16 є пріоритетом. Реалізовувати відповідний план партнери України розпочнуть у найближчі місяці.

Наступного дня генсек НАТО Єнс Столтенберг вказав, що західні союзники визначатимуть індивідуально, коли починати навчання українських пілотів на винищувачах F-16.

20 серпня прем'єрка Данії Метте Фредеріксен заявила, що країна планує відправити Україні 19 літаків F-16, перші шість — ближче до Нового року.

Зеленський повідомив, що Нідерланди нададуть 42 літаки. Літаки відправлять після того, як будуть виконані умови, серед яких забезпечення необхідної інфраструктури та завершення навчання пілотів.

13 листопада у Румунії на військово-повітряній базі за 100 км від Бухареста відкрили навчальний центр пілотів F-16, де тренуватимуть українців.