Якщо США припинять підтримку України, американці заплатять кров'ю — Білий дім

. Фото: AP

Координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що припинення Сполученими Штатами підтримки України приведе Росію на кордони НАТО.

Про це посадовець повідомив під час брифінгу 8 грудня.

"Якщо ви думаєте, що ціна підтримки України зараз висока, подумайте про те, скільки піде національної казни та крові американців, якщо нам доведеться почати діяти відповідно до наших зобов'язань за статтею п'ятою (напад на одного члена НАТО, означає напад на весь Альянс — Ред.)", — сказав Кірбі.

Представник Білого дому зауважив, що президент РФ Володимир Путін розраховував на такий розвиток подій зі самого початку війни проти України, оскільки не вірив у збереження єдності Заходу й НАТО та достатню силу США.

"Якщо ви дбаєте про нашу національну безпеку, то повинні бачити Путіна таким, яким він є, повинні бачити Росію такою, якою вона є, і розуміти, що допомога Україні, — а вони не просять нас бути фізично присутніми, — допомога їм виграти війну дуже сильно відповідає інтересам нашої нацбезпеки та союзників у Європі", — додав посадовець.

Раніше держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен поінформував, що військова допомога Україні сприяє створенню більшої кількості робочих місць та зростанню американської економіки.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.

6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.