Демократи у Сенаті США заблокували законопроект про допомогу Ізраїлю окремо від України — Reuters

. Фото: Shutterstock

Демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроект республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який минулого тижня проголосувала Палата представників.

Про це повідомляє агентство Reuters.

Зазначається, що представники більшості у верхній палаті Конгресу США наголосили на важливості надання допомоги Україні та Ізраїлю на додаток до гуманітарної допомоги, фінансування безпеки кордонів та коштів на протистояння Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Демократи нагадали, що це було передбачено в запиті на фінансування в розмірі 106 мільярдів доларів, який президент США Джо Байден направив до Конгресу минулого місяця.

Демократи також звинуватили республіканців у Палати представників США у тому, що вони грають у політику через події в Ізраїлі, оскільки прив’язують допомогу йому до скорочення фінансування Служби внутрішніх доходів США.

"Наші союзники в Україні не можуть дозволити собі затримку, як і наші союзники в Ізраїлі", – заявила сенаторка Петті Мюррей, яка очолює бюджетний комітет Сенату.

Сенатори-демократи писатимуть власний законопроект про додаткове фінансування допомоги Україні та планують представити його цього тижня.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млн доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.