Спікер Палати представників заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою

. Фото: AP

Спікер Палати представників Конгресу Майк Джонсон заявив, що розгляд нової фінансової та військової підтримки України буде об'єднаний із безпекою кордонів США.

Про це парламентар повідомив під час пресконференції 2 листопада.

Джонсон зазначив, що відповідний законопроєкт стане наступним після голосування у Палаті представників за допомогу Ізраїлю.

На думку спікера, об'єднання фінансування допомоги Україні та захисту кордону з Мексикою є правильним, оскільки так вдасться отримати згоду двох партій стосовно цього питання.

"У нас є зобов'язання, є речі, які ми можемо і повинні робити в усьому світі, але перш за все ми повинні дбати про наш власний будинок. І поки наші кордони широко відкриті, ми відкриваємо себе для великої загрози. Якщо ми хочемо допомогти з кордонами в Україні, ми повинні дбати й про американський кордон", — додав парламентар.

Раніше стало відомо, що президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт республіканців щодо допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів на допомогу Україні.

Оприлюднений 30 жовтня пакет законів Республіканської партії пропонує надати Ізраїлю 14,3 мільярда доларів допомоги у боротьбі з ХАМАСом. Пропозиція включає скорочення фінансування Податкової служби, передбачене Законом про зниження інфляції.

Пакет також відхиляється від стратегії Білого дому щодо об'єднання допомоги Україні та Ізраїлю в одному законодавчому акті, що може ще більше ускладнити проходження законопроєкту через фінішну пряму.

Що відомо про пакет допомоги Ізраїлю та України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.