Остін — про війну в Україні: "Результат визначатиме глобальну безпеку на десятиліття, у нас немає можливості "відсидіти"

. Міністр оборони США Ллойд Остін під час пресконференції на базі Рамштайн у Німеччині, 19 вересня 2023 року, фото: AP

Глава Пентагону Ллойд Остін заявив, що США разом зі союзниками працюють над тим, аби допомогти Україні "побудувати майбутню силу, яка зможе відбити ще більше злих намірів Росії у прийдешні роки".

Про це міністр оборони повідомив під час Форуму нацоборони у Каліфорнії.

Остін підкреслив, що світ потребує лідерства Сполучених Штатів та закликав американську державу не вдаватися до ізоляціонізму.

"США не повинні відмовлятися від лідерства та ухвалення рішень", — зазначив очільник Пентагону.

Стосовно війни Росії проти України, міністр оборони наголосив: "Результат цієї боротьби визначатиме глобальну безпеку на наступні десятиліття. І у нас немає можливості "відсидіти" це питання”.

"Президент [Джо] Байден поставив чітку мету: США прагнуть вільної та суверенної України, яка може захистити себе сьогодні та стримувати більшу російську агресію в майбутньому", — вказав Остін.

Глава Пентагону також застеріг: якщо Сполучені Штати та їхні партнери не зможуть протистояти російській агресії Москва лише матиме сміливість зробити більше.

Міністр оборони, перераховуючи конфлікти у різних частинах планети, додав, що триває всесвітня боротьба між демократією та автократією.