Президент Латвії закликав Дуду до нормалізації ситуації на польсько-українському кордоні

Президент Латвії Едгардс Рінкевичс і глава Польщі Анджей Дуда. Фото: Едгардс Рінкевичс/X

Президент Латвії Едгардс Рінкевичс провів розмову із главою Польщі Анджеєм Дудою. Зокрема сторони обговорили блокаду кордону з Україною польськими перевізниками.

Про це Едгардс Рінкевичс повідомив у соцмережі X (раніше — Twitter).

Президенти Латвії та Польщі зустрілися на полях Конференції ООН зі зміни клімату COP28 в Дубаї. Рінкевичс розповів, що обговорив із Дудою питання східного кордону, ЄС і НАТО, підтримку України та ситуацію на польсько-українському кордоні.

"Розуміючи складність ситуації, я закликав до нормалізації перетину кордону, щоб не зашкодити поставкам товарів", – йдеться у дописі президента Латвії.

26 листопада глава МЗС Латвії Кріш'яніс Каріньш закликав шукати вихід із ситуації, яка склалася на кордоні через протест польських перевізників, та висловив готовність країни допомогти.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині-Медика".

Перша заступниця голови комітету Верховної ради з питань транспорту та інфраструктури Юлія Клименко розповіла, що польські перевізники, які блокують пункти пропуску на кордоні, мають п'ять основних вимог і українська сторона може виконати деякі з цих вимог, а саме доступ до системи "Шлях" і повернення порожніх європейських вантажівок без черги.