Блокування кордону: Моравецький підтримує вимоги протестувальників

. Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. Фото: AP

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький висловився за відновлення дозвільної системи для українських перевізників на в'їзд у Європейський союз.

Про це він сказав на засіданні Сейму, пише видання Money.

За словами Моравецького, вкрай важливо, щоб міністр інфраструктури Польщі отримав відповідні директиви під час Ради міністрів ЄС з питань інфраструктури. Метою цих директив, за словами прем'єра, має бути повернення до попередньої системи дозволів, яка "добре працювала".

Він зазначив, що розуміє багато аргументів протестувальників на кордоні з Україною. 

"Наша делегація в Києві погодила деякі зміни, які, можливо, призведуть до того, що ці порожні вантажівки, що повертаються через кордон, будуть пропускатися, що вже певною мірою розвантажить затор і цей протест", — сказав Моравецький.

Дуже важливо, щоб міністр інфраструктури під час Ради Міністрів інфраструктури Євросоюзу отримав директиви, метою яких буде повернення до колишньої дозвільної системи, сказав прем'єр.

Раніше, перша заступниця голови комітету Верховної ради з питань транспорту та інфраструктури Юлія Клименко розповіла, що польські перевізники, які блокують пункти пропуску на кордоні, мають п'ять основних вимог і українська сторона може виконати деякі з цих вимог, а саме доступ до системи "Шлях" і повернення порожніх європейських вантажівок без черги.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині-Медика".