Репортаж з польського кордону, де водії змушені жити через блокаду. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Польські перевізники за три тижні заблокували чотири пункти пропуску на кордоні з Україною. Вони мітингують, аби відновити дозвіл на комерційні перевезення з України до Польщі. Наразі кордон перетинають до 70 вантажівок у добу. Українським водіям доводиться очікувати в черзі кілька тижнів – вони також виходять мітингувати, аби пришвидшувати проїзд машин.

Журналісти Суспільного провели добу з українськими водіями. Як водії живуть у польових умовах на кордоні – дивіться у репортажі Суспільне Новини.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині-Медика".