Глава МЗС Латвії заявив про готовність долучитися до переговорів із розблокування кордону України та Польщі

. Прем'єр-міністр Латвії Кріш'яніс Каріньш. Фото: пресслужба Кабміну Латвії

Глава МЗС Латвії Кріш'яніс Каріньш закликав шукати вихід із ситуації, яка склалася на кордоні через протест польських перевізників, та висловив готовність допомогти.

Про це дипломат повідомив під час телефонної розмови з міністром з європейських питань в уряді Польщі Шимоном Шинковським вель Сенком.

Сторони також обговорили майбутній саміт Євроради, де має розглядатися питання стосовно відкриття переговорів про вступ України до ЄС.

Каріньш підтвердив тверду підтримку Латвією Києва. Очільник МЗС підкреслив, що Україна належить до Європи, тому Рига виступає за початок перемовин про вступ уже цього року.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.