Єврокомісарка назвала "неприйнятною" блокаду кордону польськими перевізниками

Польські перевізники та фермери блокують пункту пропуску "Шегині-Медика", 23 листопада 2023 року. Фото: Ольга Дейнека/Суспільне Львів

Україна і Європейський Союз не можуть бути "заручниками" польських далекобійників, які блокують польсько-український кордон на знак протесту проти конкуренції з боку українських перевізників.

Про це заявила єврокомісарка із питань транспорту Адіна Валеан, передає Reuters.

Вона зазначила, що підтримує право на протести, але ситуація з блокуванням зовнішніх кордонів ЄС є "неприйнятною":

"Немає доброї волі в пошуку рішення... і майже повна відсутність участі польської влади, яка повинна забезпечити дотримання закону на цьому кордоні. Я підтримую право людей на протести, але весь ЄС, не кажучи вже про Україну, країну, яка зараз перебуває у стані війни, не можна взяти в заручники, блокуючи наші зовнішні кордони", — сказала єврокомісарка.

Валеан зазначила, що Єврокомісія залишає за собою право втручатися в забезпечення дотримання правил і застосування закону.

Reuters зазначає, що польські далекобійники скаржаться, що програють українським компаніям, які пропонують нижчі ціни на свої послуги та перевозять вантажі в межах ЄС, а не лише між блоком та Україною.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорохуськ" та "Рава-Руська-Хребене".

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині-Медика".