Майже 90% коштів на військову допомогу Україні залишається в США — The Washington Post

ПЗРК Stinger, ілюстративне фото. Фото: сайт Raytheon Technologies

Майже 90% коштів, які США виділяє Україні як військову допомогу, залишаються в Сполучених Штатах на потреби заводів і робітників.

Про це йдеться в колонці The Washington Post.

Журналісти WP пояснюють: кошти, які законодавці схвалюють для озброєння України, не надходять безпосередньо в Україну, а використовуються в США для створення нової зброї або для заміни тій, яку надсилають для ЗСУ із запасів США.

З 68 мільярдів доларів військової та суміжної допомоги, які Конгрес схвалив після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, майже 90% припадає на американців.

Автор матеріалу Марк А. Тіссен зауважує, що військова допомога Україні корисна для робітників США, за голоси яких борються політики. Вона забезпечує значне фінансування заводів по всій країні, створює робочі місця та можливості для місцевих постачальників, магазинів, ресторанів та інших підприємств, які підтримують заводи з виробництва зброї.

Тіссен спільно з фахівцями з Американського інституту підприємництва склали каталог систем зброї, яку США виробляє для України. Вони визначили 117 виробничих ліній у щонайменше 31 штаті та 71 місті Штатів, де американці виробляють основні системи озброєнь. Зокрема, вперше з 2005 року активізувалося виробництво ракет Stinger.

До того ж, йдеться в матеріалі, сенатор від штату Огайо Джей Д. Венс та конгресмен Джим Джордан виступають проти допомоги Україні та за підтримку Об'єднаної профспілки автобудівників (United Auto Workers). Але саме працівники профспілки в Огайо виготовляють танки Abrams і бойові машини Stryker для України завдяки військовій допомозі від США.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомогиІзраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогуУкраїні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.