Стало відомо, які американські штати отримали вигоду від виділення Україні військової допомоги США

Капітолійський пагорб у Вашингтоні. Ілюстративне фото: Getty Images.

Адміністрація президента США Джо Байдена розповсюдила на Капітолійському пагорбі перші дані про те, які штати США отримали вигоду від мільярдів доларів, витрачених на озброєння України.

Про це повідомляє Reuters.

Агенція пише, що йдеться про спробу заручитися більшою підтримкою республіканців, які голосували проти допомоги Києву.

Так, троє з восьми республіканських членів Конгресу від Пенсильванії голосували проти фінансування, щоб допомогти зупинити російське вторгнення. При цьому, згідно з документами, з якими ознайомилося Reuters,  штат отримав 2,364 мільярда доларів — найбільше з усіх штатів — у вигляді витрат та інвестицій на виробництво зброї та боєприпасів.

У Техасі 18 з 25 представників республіканців проголосували проти допомоги Україні. Водночас Техас отримав 1,45 млрд доларів на виробництво 155-міліметрових снарядів та іншого озброєння.

В Аризоні троє з шести представників республіканців проголосували проти допомоги Україні, в той час як до штату надійшло 2,196 млрд доларів.

Як нагадує агентство, під час свого останнього запиту на 106 мільярдів доларів нових коштів для України, Ізраїлю, Індо-Тихоокеанського регіону та охорони кордонів президент США Джо Байден 20 жовтня наголосив, що зброя для України — це робочі місця для американців.

За словами Байдена, частина грошей піде американським компаніям на заміну обладнання, відправленого за кордон. Він також згадав ракетні системи Patriot, які виробляються компанією RTX (RTX.N) Raytheon в Аризоні, і "артилерійські снаряди, вироблені в 12 штатах по всій країні", зокрема Пенсильванії, Огайо і Техасі.

Зазначається, що останніми днями адміністрація Байдена розповсюдила серед законодавців на Капітолійському пагорбі карти, що демонструють розбивку по штатах інвестицій на суму 27 мільярдів доларів, а також витрати на "закупівлю боєприпасів і тактичних транспортних засобів".

У чотирьох штатах на карті адміністрації Байдена — Аризоні, Пенсильванії, Арканзасі та Вісконсині — розташовані виробничі потужності, які в сукупності отримують контракти на загальну суму понад 1 мільярд доларів на свою продукцію, що допомагає Україні. Ще 18 мільярдів доларів контрактів розподілені між виробничими підприємствами, розташованими в більш ніж двох десятках інших штатів.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомогиІзраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогуУкраїні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.