"Ми продовжуватимемо підтримувати Україну, гарантуючи, що агресивна війна РФ залишиться стратегічною невдачею" — Блінкен

Фото: AP/Alex Brandon

Державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен заявив, що підтримка України сьогодні є такою ж "життєво важливою, як і тоді, коли Кремль розпочав повномасштабну війну майже два роки тому".

Про це посадовець повідомив після засідання Україна-НАТО.

"Деякі сумніваються, чи повинні США та союзники продовжувати підтримувати Україну, коли ми вступаємо у другу зиму жорстокості Путіна, але відповідь тут, у НАТО. І вона непохитна. Ми повинні й продовжуватимемо підтримувати Україну, гарантуючи, що агресивна війна РФ залишиться стратегічною невдачею", — сказав Блінкен.

Як наголосив державний секретар, "противники не стоять осторонь" і нагадав, що 75 "шахедів", використаних для російської атаки на Київ минулих вихідних, були виготовлені та передані Іраном, а КНДР здійснює поставки зброї до Росії.

"Ставки для всіх зрозумілі. Я чув це від усіх за столом, і ми повинні надіслати недвозначне повідомлення. Жодній державі не дозволено перекроювати кордони силою. Це інтерес кожного союзника за столом. Це інтерес багатьох країн за межами Альянсу, із якими ми працюємо з лютого 2022 року", — зазначив посадовець.

За словами Блінкена, саме тому союзники "прискорюють зусилля, аби дати Україні можливість міцно стояти на власних ногах у військовому, економічному та демократичному планах".

"Попри те, що ми підтримуємо боротьбу України сьогодні, ми допомагаємо їй створити військо, здатне стримувати агресію та захищатися від неї далеко в майбутньому. Запит президента (Джо Байден — Ред.) на додатковий бюджет є демонстрацією нашої власної відданості цій меті, і ми очікуємо, що Конгрес схвалить його найближчими тижнями", — додав держсекретар.

Раніше лідер більшості у Сенаті Чак Шумер заявив, що верхня палата Конгресу США розпочне розгляд законопроєктів про допомогу Україні та Ізраїлю вже наступного тижня.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.