Сенат США розпочне розгляд законопроєктів про допомогу Україні та Ізраїлю наступного тижня — лідер більшості Шумер

Фото: АР

Лідер більшості у Сенаті Чак Шумер заявив, що верхня палата Конгресу США розпочне розгляд законопроєктів про допомогу Україні та Ізраїлю вже наступного тижня

Про це демократ повідомив на щотижневій пресконференції, передає Reuters.

Шумер зазначив, що проєкт закону необхідний навіть за відсутності згоди з республіканцями стосовно фінансування заходів із безпеки кордонів.

"Я збираюся поставити їх на голосування наступного тижня, сподіваюся, з двопартійною підтримкою, тому що це єдиний спосіб зробити це", — розповів лідер більшості у Сенаті.

Раніше голова Комітету з розвідки Палати представників США Майк Тернер заявив, що нову американську допомогу Україні та Ізраїлю буде важко ухвалити до кінця 2023 року.

Що відомо про допомогу від США для України

18 жовтня стало відомо, що Байден планує передати Конгресу пакет військової допомоги Ізраїлю та Україні, а також допомогу країнам Індо-Тихоокеанського регіону, включаючи Тайвань на 106 мільярдів доларів.

Комплексний пакет має на меті залучити широку двопартійну підтримку Ізраїлю після нападу ХАМАСу 7 жовтня, а також полегшити передачу військової допомоги Україні.

Однак новообраний спікер Палати представників США Майк Джонсон заявив, що нову військову допомогу для України та Ізраїлю потрібно розглядати окремо, а не одним пакетом як пропонувалось раніше.

2 листопада спікер Палати представників Джонсон заявив, що США об'єднають допомогу Україні та захист кордону з Мексикою.

Пізніше Палата представників США схвалила допомогу Ізраїлю на 14,3 млрд доларів без згадки про Україну. Однак, як стало відомо раніше, президент США Джо Байден накладе вето на бюджетний законопроєкт стосовно допомоги Ізраїлю, в якому не буде коштів для України.

7 листопада демократи у Сенаті Сполучених Штатів заблокували законопроєкт республіканців про допомогу Ізраїлю окремо від України, за який проголосувала Палата представників.

Сенат США 15 листопада (16 листопада за Києвом) ухвалив закон про тимчасове фінансування та надіслав законопроєкт президенту Джо Байдену на підпис. Законопроєкт прийняли 87 голосами "за" та 11 "проти". Байден підписав законопроєкт про фінансування роботи уряду.