Кулеба: ЄС передав Україні сотні тисяч боєприпасів з обіцяного мільйона

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Фото: AP

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що наразі Європейський союз передав Україні 300 тисяч боєприпасів з обіцяного мільйона.

Про це очільник дипломатії повідомив, виступаючи перед журналістами у кулуарах Ради Україна-НАТО в Брюсселі.

Кулеба зазначив, що у нього немає підстав вважати, що в Заходу не вистачає політичної волі, аби нарощувати допомогу Україні.

"Але є багато суто технічної, професійної роботи, яка має бути виконана, щоб досягати результатів. Зокрема, як у випадку із поставками мільйона снарядів, які зобов'язався передати ЄС. На цей час ми отримали близько 300 тисяч артилерійських снарядів", — сказав міністр.

Раніше Bloomberg опублікувало статтю, що ЄС відстає від планів надати Україні мільйон артилерійських снарядів до березня 2024 року. За даними агентства, наразі ініціатива виконала близько 30% від запланованого і з огляду на обсяг підписаних контрактів, ризикує не досягти своєї мети.

13 листопада глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель заявив, що Європейський союз має на меті передати Україні мільйон снарядів, але можливо обіцянку не вдасться виконати до кінця 2023 року.

Пізніше очільник МЗС Дмитро Кулеба заявив, що ЄС, ймовірно, не зможе виконати план постачання Україні мільйона снарядів через "жалюгідний стан оборонної промисловості".

Яка ситуація з постачанням Україні боєприпасів

15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії.

Крім цього, держконцерн "Укроборонпром" презентував перший продукт спільного виробництва з однією з країн НАТО — 120-мм мінометні міни. Вони вже поступили на фронт для потреб Збройних сил України.

1 березня канцлер ФРН Олаф Шольц повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

8 березня міністр оборони України Олексій Резніков на зустрічі своїх колег з ЄС у Стокгольмі заявив, що Україні потрібні системи ППО, мільйон боєприпасів, а також бронетехніка і танки.

20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план закупівлі боєприпасів, що передбачає постачання Україні мільйона снарядів.

Через три дні лідери ЄС схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.