Боррель розповів, чи виконає ЄС план про мільйон снарядів для України

. Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель під час пресконференції у Києві 1 жовтня 2023 року, фото: Суспільне

Європейський союз має на меті передати Україні мільйон снарядів, але можливо обіцянку не вдасться виконати до кінця 2023 року. Це залежатиме від швидкості виробництва боєприпасів на заводах.

Про це заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель під час пресконференції за підсумками Ради міністрів ЄС із закордонних справ, передає кореспондентка Суспільного.

"Це все ще наша мета. Ми намагалися розпочати роботу за трьома напрямками. Перший, короткостроковий, коли ми звернулися до наших армій з проханням взяти свої наявні запаси і надати з них те, що вони мають — це вже зроблено. Ця робоча лінія завершена, і вона забезпечила дещо більше ніж 300 тис. одиниць, які були надані з наявних запасів", — сказав він.

Зараз, за словами Борреля, ЄС перебуває "на виробничій лінії" і кілька контрактів, які були передані виробникам, і над ними починається робота.

"На третій лінії — збільшення потужностей. Збільшення потужностей — це, очевидно, щось у середньостроковій перспективі, не на кінець року, навіть не на наступний місяць — на наступний рік. Це досі наша мета. І, можливо, ми не досягнемо її до кінця року. Але це буде залежати від того, наскільки швидко буде виконуватися контракт і наскільки швидко заводи будуть виробляти", — сказав голова дипломатії ЄС.

Він наголосив, що йдеться про "досить важливий обсяг їхнього виробництва".

"Тому що частину того, що ми виробляємо, ми експортуємо в треті країни. І одним з рішень було б спрямувати цей експорт в Україну в пріоритетному порядку", — сказав Боррель.

Яка ситуація з постачанням Україні боєприпасів

15 лютого уряд США уклав оборонний контракт на суму понад 500 млн доларів на виробництво артилерійських боєприпасів для української армії.

Крім цього, держконцерн "Укроборонпром" презентував перший продукт спільного виробництва з однією з країн НАТО— 120-мм мінометні міни. Вони вже поступили на фронт для потреб Збройних сил України.

1 березня канцлер ФРН Олаф Шольц повідомив, що Німеччина збільшить виробництво боєприпасів для підтримки України.

8 березня міністр оборони України Олексій Резніков на зустрічі своїх колег з ЄС у Стокгольмі заявив, що Україні потрібні системи ППО, мільйон боєприпасів, а також бронетехніка і танки.

20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план закупівлі боєприпасів, що передбачає постачання Україні мільйона снарядів.

Через три дні лідери ЄС схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет, якщо буде потрібно.