Спільний продукт з країною НАТО: "Укроборонпром" презентував 120-мм міну

Наталія Сад, речниця "Укроборонпрому". Речниця "Укроборонпрому" Наталія Сад. Фото: Медіацентр

Держконцерн "Укроборонпром" презентував перший продукт спільного виробництва з однією з країн-членів Північноатлантичного альянсу — 120-мм мінометні міни. Вони підуть на фронт для потреб Збройних сил України.

Про це на брифінгу заявила речниця державного концерну "Укроборонпром" Наталія Сад.

"Це знакова подія для нас, для державного концерну "Укроборонпром", як і в цілому для нашої країни. Це спільне виробництво одного з найзатребуваніших боєприпасів нашої української артилерії — це 120-мм мінометна міна, з однією з країн-членів НАТО", — сказала Наталія Сад.

Вона додала, що невдовзі будуть презентовані інші вироби, виготовлені спільно з країнами-партнерами.

"Ми впродовж тривалого часу досягали домовленостей, розробляли план графіків реалізації цих домовленостей, і нарешті можемо показати, як виглядає ця кооперація на практиці", — сказала Сад.

Речниця "Укроборонпрому" зауважила, що наразі не може розголошувати назви країн, з якими співпрацює концерн, однак після війни ця інформація буде відкритою.

За її словами, міна калібром 120-мм — найбільш потрібний нині засіб ураження. Вона вражає цілі з міномету на відстані до 8 кілометрів, а радіус ураження складає від 25 до 60 метрів. Осколки розлітаються на відстань 250 метрів, підкреслила речниця.

"120-мм міна — це спільний продукт, тобто і ми, і наші партнери працювали над виготовленням цього снаряду спільно. І якраз поява спільного виробництва говорить про те, що ми зменшили дистанцію з нашими союзниками. Тому дійсно це поступальний рух до кооперації з низкою країн-партнерів, які на сьогодні працюють винятково", — зауважила вона.

Міна калібром 120-мм. Фото: Укроборонпром

Речниця зазначила, що на сьогодні 120-мм міна виробляється серійно, а не масово.

"Ми дійсно прагнемо, щоб ми як державний оборонно-промисловий комплекс змогли забезпечувати потреби ЗСУ в максимально широкій лінійці боєприпасів і ми до цього щодня йдемо, однак на зараз це не є масовим виробництвом, це є серійне виробництво", — сказала Наталія Сад

Відповідаючи на питання з приводу інтеграції "Укроборонпрому "в коопераційні ланцюжки з НАТО, речниця відповіла:

"Війна, як би не прикро це було констатувати, стала каталізатором цього перетворення і те, про що ми мріяли ще до початку повномасштабного вторгнення, почало відбуватися під час війни. Тобто це корпоратизація наших підприємств, перетворення в більш гнучкі форми, які дозволяють створювати спільні підприємства. І я думаю, що ми невдовзі повідомимо про появу першого спільного підприємства з нашими союзниками", — сказала Наталія Сад.

Читайте також

Уражає ворожу піхоту в радіусі до 60 м. "Укроборонпром" розпочав виробляти міни калібру 120 мм

"Укроборонпром" співпрацюватиме з чеським виробником техніки для військових