Зеленський підписав закон про держбюжет-2024

Президент України Володимир Зеленський. Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський підписав законопроект "Про державний бюджет України на 2024 рік".

Картка законопроекту опублікована на сайті Верховної ради України

Доходи в державному бюджеті на 2024 рік закладені на рівнях 1,768 трлн грн, видатки бюджету – 3,35 трлн грн, дефіцит державного бюджету становить 1,57 трлн грн, зовнішні запозичення — 41 млрд доларів, прогноз реального рівня ВВП – 4,6%, прогноз щодо інфляції – 9,7%, середній курс гривні за рік прогнозується на рівні 40,7 грн за долар.

Що відомо про бюджет України на 2024 рік

19 жовтня Верховна Рада схвалила у першому читанні бюджет на 2024 рік. 3 листопада стало відомо, що Кабінет міністрів подав до ВРУ проєкт закону про держбюджет-2024, підготовлений до другого читання відповідно до Бюджетних висновків парламенту.

Верховна рада 9 листопада ухвалила державний бюджет на 2024 рік.

Прем'єр-міністр подякував парламентарям і наголосив, що, згідно з розставленими у бюджеті пріоритетами, всі внутрішні ресурси підуть на те, щоб "вистояти та перемогти ворога".

"Практично 50% наших видатків — на оборону та безпеку України. Буде ще більше зброї та техніки, більше дронів, боєприпасів, ракет. Кожна гривня платників податків піде на армію", — повідомив Шмигаль.

Окрім цього, за словами глави уряду, в бюджеті:

  • Закладена індексація пенсій, а також зростання мінімальної зарплати.
  • Видатки на освіту зростуть на понад 20 мільярдів гривень. Видатки на медицину зростуть на понад 20 мільярдів гривень.
  • Кошти на програму підтримки ветеранів збільшуємо вдвічі. Для підтримки бізнесу передбачаємо понад 40 мільярдів гривень.